Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hospital u Blbých: Radio Wave bere MIDI LIDI na koncert do Ostravy

Kultura

  11:40
PRAHA - Po prázdninách se vrací Radio Wave na scénu se svými pravidelnými koncerty, tentokrát ve spolupráci s regionálními stanicemi Českého rozhlasu. Dva roky přinášeli přední české alternativní skupiny z karlínského Studia A, nyní vyrážíme za mimopražskými posluchači.

MIDI LIDI foto: web MIDI LIDIReprofoto

Wave Live Sessions

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Dr. Šmerala 2, budova Českého rozhlasu Ostrava. Je nutné se zaregistrovat na radiowave@rozhlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz/rwls jsou podrobnější informace.

Radio Wave Live Sessions Region Tour v sobotu 26. září od 20.00 hodin. Záznam koncertu bude slyšet v pořadu Stage 28. září od 19 hodin, kdy se na webových stránkách objeví i videozáznam z vystoupení. Letos Wave připravuje také Olomouc s kapelou Noisecut a Plzeň s Anyway.

Na podzim se předvedou ve třech regionálních studiích v Ostravě (září), Olomouci (říjen) a Plzni (listopad). Jako první se o přízeň posluchačů budou 26. září od osmi hodin ucházet MIDI LIDI: syntezátorový pop říznutý strojovými zvuky. Záznam koncertu je možné slyšet v pořadu Stage 28. září od sedmi hodin, kdy se na webových stránkách současně objeví i videozáznam z vystoupení.

"S MIDI LIDI jsem se poprvé setkal na prvním ročníku festivalu Sperm, kde trojice působila naivně veselým dojmem. Příjemné, ale na zadek mě jejich vystoupení neposadilo. To jejich koncert na začátek tohoto roku v klubu Retro byl zážitek jiného druhu. Nekompromisní elektro sice ztratilo velkou část bezstarostné veselosti, bylo ale nahrazeno elektro taneční razancí, ze které jsem se ještě delší dobu vzpamatovával. V současné době nemají na domácí scéně absolutně konkurenci," říká hudební redaktor Pavel Zelinka.

Hodně možností, jak si je vykládat
Brněnský elektronický projekt MIDI LIDI ve složení Petr Marek, Markéta Lisá, Prokop Holoubek, Filip Cenek, Magdalena Hrubá, VJ Kolouch vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume. Na svém kontě mají nezaměnitelnou desku Čekání na robota, která v sobě skrývá taneční rytmy a hodně možností, jak si je vykládat.

"Písně z alba Čekání na robota budou zřejmě v menšině, už delší dobu hrajeme na koncertech spíše nový materiál. Obsah nového alba však ještě není ze 100% ustálen, a tak možná budeme hrát i písně z třetího alba Operace Kindigo!, čtvrtého alba Hospital u Blbých či pátého alba Ó,Kostarikó!," říká člen kapely Prokop Holoubek.

MIDI LIDI hrají elektronickou hudbu ve svébytném stylovém mixu, kterou lze pojmout z úplně jiných pozic, než z jakých vychází většina české scény. Trio MIDI LIDI je známé svou zvláštní atmosférou i ostrým zvukem doprovázeným odsekávanými zpěvy českých textů. "Máme v Ostravě pár ortodoxních příznivců. Mají rádi Markétu a vždycky si na ni připraví nějakou kulišárnu, třeba v podobě cedulek s jejím jménem a srdíčky," doplňuje Prokop.

Autoři:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat