Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hřebejk v Bohumíně točí komedii z hokejové hospody

Slovensko

  17:00
BOHUMÍN - Režisér Jan Hřebejk natáčí v Bohumíně na Karvinsku komedii na motivy divadelní hry Petra Kolečka Zakázané uvolnění. V hlavních rolích se představí Ondřej Sokol, Zuzana Stavná, Jana Stryková, Hana Vágnerová a další.

Jan Hřebejk na letošním MFF Karlovy Vary foto: MAFRA - Dan Materna

Příběh se z velké části odehrává v obyčejné hospodě během zápasu českého národního hokejového týmu se Slovenskem. Právě do tohoto prostředí je unesena nevěsta ze svatební hostiny. Opíjí se tam společně s barmankou a se svědkyní ženicha.

Režisér Hřebejk věří tomu, že se film může zapsat do zlatého fondu českých komedií. "Když se nám to podaří, může to být jedna z komedií, ke kterým se publikum rádo vrací," řekl. Podle něj je příběh nového filmu velmi jednoduchý, ale i nadčasový. "Má všechny potřebné ingredience jako lásku, zradu, smrt či překvapivou pointu," řekl.

Filmaři měsíc hledali restauraci

Štáb dlouho hledal hospodu, která by scénáři vyhovovala. Z 20 možných lokalit si nakonec vybrali klub Bublina v bohumínské parku. "Takový podnik jsme hledali měsíc. Původně jsme si ale vybrali kavárnu naproti. Když ale Jak Hřebejk přijel na místo a uviděl Bublinu, plány jsme změnili," řekl produkční Daniel Strejc.

Přibližně 60 procent filmu se odehrává v restauraci. Další záběry filmaři pořídili například u zámku v Šilheřovicích, kde se konala svatba. Točilo se i v ostravských ulicích a v okolních lesích. "Ve filmu přiznáme, kde se film odehrává. Nebudeme si hrát na lázně Poděbrady, když jsme v Bohumíně," doplnil produkční.

Snímek by se do kin měl dostat v létě 2014. Během roku 2015 by jej mohli diváci vidět i v televizi. Scénář k filmu napsal Petr Kolečko, který je zároveň autorem původní divadelní hry. Kolečko patří k nejhranějším českým žijícím dramatikům. Stojí například i za seriálem a filmem Okresní přebor.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...