Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hřebejkova Svatá čtveřice bude mít premiéru v Torontu

Kultura

  17:00
PRAHA - Film Svatá čtveřice od režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha bude v září uveden na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde bude zařazen do programu věnovanému současné světové kinematografii. Kanadská přehlídka je tak první z řady, kde se tento projekt představí. Českou premiéru má Svatá čtveřice 23. srpna.

Polovina svaté čtveřice Jiří Langmajer a Marika Procházková foto: Bontonfilm

MFF v Torontu je největší událostí tohoto typu v Severní Americe a je považován za jednu z hlavních bran na severoamerický filmový trh. Letošní 37. ročník se uskuteční od 6. až 16. září. "Svatá čtveřice tam bude mít hned pět projekcí - tři pro festivalové diváky, první z nich už 7. září, a další dvě pro zástupce filmového průmyslu a tisku," uvedl tiskový mluvčí Petr Slavík.

Hřebejk je podle svých slov "v pozitivním šoku". Má ohromnou radost, naposledy se mu s Vieweghem podařilo v Torontu uspět v roce 2009 se snímkem Nestyda. Film Svatá čtveřice tam má příležitost získat cenu diváků.

"Tohle si od Viewegha nepřečtete"

Svatou čtveřici pak uvidí diváci na MFF ve Vancouveru. I k němu má režisér osobní vztah a svůj snímek tam uvede. Festivalová cesta bude potom pokračovat do Polska, kde bude snímek součástí mezinárodního programu 28.ročníku Varšavského filmového festivalu, který se koná od 12. do 21. října. Hřebejkův snímek tuto přehlídku zakončí.

Další festivalovou zastávkou bude 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Soluni, který se v tomto řeckém městě uskuteční od 2. do 11. listopadu.

V České republice bude film diváky lákat podtitulem "Tohle si od Viewegha nepřečtete, to musíte vidět". K této nové komedii totiž Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Do hlavních rolí Hřebejk obsadil Jiřího Langmajera, Hynka Čermáka, v roli jeho manželky jeho sestru Viktorii Čermákovou a Mariku Procházkovou.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...