Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hudba v srdci se nedá slyšet stetoskopem. Lékaři zahrají na dobročinném festivalu

Kultura

  8:30
PRAHA - Třicet renomovaných lékařů z celé České republiky zahraje se svými kapelami od bigbítu až po rockové balady v rámci dobročinného hudebního festivalu Doktorfest 2017 v Písecké bráně v Praze. Například primář oddělení dětské chirurgie a traumatologie Nemocnice na Bulovce MUDr. Karel Harvánek představí své klasické bigbítové seskupení a oční specialista Imran Zangi s kapelou PURPUR zahrají funkové rytmy. Vstup na festival je dobrovolný a výtěžek pořadatelé věnují Cestě domů, která se snaží zlepšit situaci lidí na konci života.

Lékařský hudební festival Doktorfest. foto: Doktorfest

Cenu Vinyla dostali Dné, Orient a festival Itch My Hahaha

Dobročinný hudební festival Doktorfest prezentuje hudební, málo známé, aktivity lékařů. Řada z nich se věnuje vlastní hudební tvorbě na profesionální úrovni. Letos se již popáté odehraje soutěžní přehlídka šesti hudebních skupin, kde se lékaři utkají o hudební prvenství. Vítěznou kapelu vybere odborná porota, které tradičně předsedá muzikant a hudební publicista Petr Korál. Doktorfest každoročně dává prostor pro prezentaci jedné neziskové organizaci, která se angažuje v tématu zlepšování podmínek zdravotní a sociální péče. Celkový výtěžek benefice půjde letos ve prospěch aktivit Cesty domů, která provozuje domácí hospic a další činnosti v oblasti paliativní péče.

„Jsem lékař a zpěvák kapely. Hrajeme pro svou radost a naše příznivce, posluchače. Na dramaturgii a organizaci Doktorfestu se podílím od roku 2013, kdy jsme pořádali první ročník. Je to již tradiční, milé setkání s přáteli, lékaři, kteří též kromě medicíny provozují jako relax umění. Pobavíme sebe i publikum a pomůžeme dobré věci. Letos podpoříme Cestu domů.“ Vedoucí lékař dětské sonografie na klinice zobrazovacích metod ve Fakultní nemocnici v Motole, muzikant a dramaturg Doktorfestu, MUDr. Zdeněk Hříbal

Lékařský hudební festival Doktorfest. Logo.

19. – 20. května, Písecká brána K Brusce 5, Praha 6 - Hradčany

PROGRAM:
Pátek 19. 5.
18 hod. Slavnostní zahájení festivalu a představení aktivit Cesty domů.
19 hod. Vernisáž obrazů Martiny Špinkové, koncert smyčcového kvarteta Leñadores a čtení Marky Míkové.

Sobota 20. 5.
12 - 17 hod. Soutěžní přehlídka 6 hudebních skupin. Soutěžit budou Simulantenbande, Machu Pichu, Zuby času, Lazzareth, Purpur a BBonk.
19 hod. Vyhlášení výsledků odbornou porotou a ocenění finalistů soutěže. Poté zahrají finalisté minulých ročníků Doktorfestu J!Scream a Bílá nemoc.
Součástí sobotního programu budou zábavné soutěže pro děti. Program je určen široké veřejnosti.

http://doktorfest.cz/
www.facebook.com/Doktorfest
www.cestadomu.cz

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat