Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Inscenace podle Kočí: Klasnová se smála zmínkám o Tluchořovi

Kultura

  23:31
PRAHA - "Jdeme se podívat, jak to skutečně bylo," zahlásila u baru pražského divadla A studio Rubín poslankyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová. Společně se svou kolegyní Karolínou Peake se sem přišla podívat na part Blonďatá bestie. Tedy hry, vycházející z tajných nahrávek je jich bývalé stranické kolegyně Kristýny Kočí.

Inscenace s názvem Blonďatá bestie inspirovaná náhravkou poslankyně Kristýny Kočí. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Podobně jako u hry Ivánku kamaráde, můžeš mluvit? se i autoři Blonďaté bestie pevně drželi přepisu nahrávek. Ondřej Pavelka se zhostil role Lukáše Vícha, Barbora Poláková si střihla úlohu Kristýny Kočí. To vše v režii Tomáše Svobody.

Repríza představení

Pro velký zájem opakuje pražské divadlo A studio Rubín představení Bloňdatá bestie také v pondělí 18. dubna od desíti hodin večer.

Inscenace s názvem Blonďatá bestie inspirovaná náhravkou poslankyně Kristýny Kočí. Podívat se přišly i Kateřina Klasnová a Karolína Peake.

Klasnová, která společně se svými známými obsadila čtvrtou řadu stísněného sálu, poprvé se smála, když se na scéně nečekaně objevil imitátor (Lukáš Příkazký) jejího muže – exministra dopravy Víta Bárty.

Čtěte také

"Musíme uchopit moc v tomto státě," hřímal nebártovsky hlubokým hlasem a rozházením štosu tisícovek po sále uvedl hlavní část hry – nahrávané posezení u kávy.

Celý rubín vybuchl smíchy, už když Ondřej Pavelka hrající nahrávače Lukáše Vícha pod stolem namontoval obří hi-fi soupravu a celé kafíčko absolvoval s velkými sluchátky na uších.

Véčkařské osazenstvo ale padalo smíchy především v pasážích věnujících se popisování vztahu Kočí a šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře. Obě poslankyně Klasnová s Peake si s gustem zazpívaly popěvek "Kmentu platí ODS", který se během představení opakoval několikrát.

Inscenace s názvem Blonďatá bestie inspirovaná náhravkou poslankyně Kristýny Kočí.

Klasnová nakonec skoro zrudla, když se herecká Kočí v písni vyznala z lásky k Vítu Bártovi a slibovala, že mu porodí syna. "Bylo to skvělé, ale zároveň smutné. Spíše bych si přála, aby to byl jen její sen," zhodnotila hru po jejím skončení Klasnová.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat