Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Ivan Mládek se vrátí mezi fanoušky, kteří před lety způsobili jeho comeback

Ivan Mládek se do Trutnova vrátil v roce 2000 foto: TrutnOFF BrnoON

Festival TrutnOFF BrnoON oznámil další várku jmen programu. Zaujme mezi nimi především britská skupina Reef a domácí hvězda několika generací Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.
  14:17

Když v roce 1995 zahrál Ivan Mládek před desetitisícovým auditoriem Na Bojišti v rámci tehdejšího trutnovského festivalu, znamenalo to pro tohoto hudebního baviče opravdový comeback. Od té doby se objevil na řadě hudebních akcí, měl mnoho televizních vystoupení a letos se na pozvání pořadatelů trutnovského festivalu, který se mezitím přesunul do brněnského areálu Na Střelnici a změnil jméno na TrutnOFF BrnoON, před stejné (a v mnohém jistě i omlazené) publikum vrátí.

„Když tehdy pozapomenutý Ivan Mládek přijel, nikdo nevěděl, jak to dopadne. Po příjezdu se začal v zákulisí strojit do texasek. Jak jsem to viděl, šel jsem rychle k němu a prosil jej, ať to nedělá. Ať si vezme své kostkované sáčko s motýlkem a texasky nechá v autě. Celý zsinalý se tehdy na mě dlouze podíval a jen řekl: „Vážně?“. A nejistou chůzí šel na pódium. Za pár minut se svým banjem málem zboural celý areál a stal se hvězdou festivalu s undergroundovými kořeny,“ vzpomíná zakladatel festivalu Martin Věchet.

Festival oznámil i řadu dalších nových jmen programu, z domácích například Roberta Křesťana s Druhou trávou, Monkey Business, Muchu nebo Garage. Zahraniční soupisku obohatí známá britská kapela Reef, která přiveze repertoár z nového alba Shoot Me Your Ace, jež je aktuálně na osmém místě britského žebříčku.

Původní členy Reef Garyho Stringera a Jacka Bessanta doplňují zkušení harcovníci Jesse Wood, který je synem Ronnie Wooda z Rolling Stones, a bubeník Luke Bullen, jenž hrál například v kapelách zpěváka Bryana Ferryho nebo Joe Strummera z punkových The Clash. Na jejich novém albu Shoot Me Your Ace s nimi navíc hostuje i kytarista Andy Taylor z populárních Duran Duran, který je rovněž producentem a spoluautorem desky.

Zmiňované kapely tak doplní program festivalu, jenž proběhne od 18. do 21. srpna. Mezi již ohlášenými jmény jsou např. Sisters of Mercy, The Subways, Hudba Praha, Michal Prokop s Framus Five nebo Aneta Langerová. Do 20. května lze na webových stránkách festivalu objednávat vstupenky za 1500 Kč, po tomto datu se o stokorunu zdražují. Při objednání devíti vstupenek je desátá zdarma.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat