Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaromír Hanzlík vyměnil pastviny za zámek. Začíná natáčení Adamcova Léta s gentlemanem

Kultura

  6:00
Herec Jaromír Hanzlík spojil síly s režisérem Jiřím Adamcem pro film Léto s gentlemanem, který je velmi volným pokračováním snímku Léto s kovbojem (1976). Hanzlík je také autorem scénáře. Natáčet se bude až do půlky srpna.

Jaromír Hanzlík a Jiří Adamec. První klapka filmu Léto s gentlemanem (2018). Režie: Jiří Adamec. foto: Bioscop/Herminapress

Anna Jandová (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Z jejich manželství už ale vášeň téměř zcela vychladla. Oba tráví svůj volný čas nejlépe po svém, hlavně co nejdále od toho druhého. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Od vytáhlého a stárnoucího šarmantního pána si každý slibuje, že musí být určitě novým majitelem přilehlého zámku. Ten je sice ruinou, ale Artur s ním má velkolepé plány. Jen mu tak trochu chybí družka. V tuc chvíli ale na scénu přichází Anna, která díky Arturovi zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností. Jenže je tu ještě Annin manžel...

Scénář filmu Léto s gentlemanem o touze po svobodě, pozdní lásce a naději napsal Jaromír Hanzlík, který si tím splnil svůj sen. Hlavní postavu Artura totiž vytvořil pro sebe. „Mám za poslední léta osobní zkušenost, kdy mě lidé na ulici zastavují a ptají se, proč už se netočím filmy, jako bylo Léto s kovbojem. A to byl jeden z impulsů, proč jsem začal psát,“ vysvětlil herec, který je právě s rolí Honzy ve filmu Léto s kovbojem celoživotně provázaný. 

Plejáda známých herců

Manželskou dvojici hrají Alena Antalová a Igor Bareš, dceru manželů Jandových pak Lucie Vondráčková a jejího životního partnera Mirek Šimůnek. V menších rolích se objeví celá plejáda českých hereckých jmen jako Tereza Kostková, Petra Jungmanová, Yvetta Blanarovičová, Dana Batulková, Pavel Soukup, Arnošt Goldflam, Zdeněk Dušek, Zdeněk Žák, Ivana Chýlková, Miroslav Etzler, Jan Čenský, Jana Boušková či Jan Vlasák.

Léto s gentlemanem se bude natáčet s krátkými pauzami až do půlky srpna ve středočeských Zduchovicích a jejich okolí. Jaromír Hanzlík byl letos oceněn na filmovém festivalu v Karlových Varech cenou za celoživotní přínos české kinematografii.

Herci a štáb. První klapka filmu Léto s gentlemanem (2018). Režie: Jiří Adamec.
Herci a štáb. První klapka filmu Léto s gentlemanem (2018). Režie: Jiří Adamec.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!