Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaromír Nohavica bere do 02 areny heligonku i filharmonii

Kultura

  11:30
PRAHA - Populární písničkář se rozhodl jako první český interpret pokořit hned dvakrát za sebou osmnáctitisícovou pražskou halu.

Jaromír Nohavica na cenách Anděl foto: MAFRA - Jan Zátorský

Jedna z nejvýraznějších osobností českého folku zvolila pro své první vystoupení v nejmodernější tuzemské areně velmi netradiční přístup. Jak uvedl na svých webových stránkách, nejprve se představí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a den poté ho pak diváci zažijí tak, jak ho mají nejraději - s kytarou a heligonkou.

Koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče se uskuteční 23. října a plocha O2 areny bude mimořádně připravena k sezení. Notoricky známým písním dodají nový rozměr téměř filmové aranže Marko Ivanoviče a Ondřeje Brzobohatého. Spojení s tímto tělesem si hudebník vyzkoušel už vloni v ostravském Gongu.

Hity na stojáka

24. října, rovněž od 20:00, se Nohavica do arény vrátí se svým sólovým, více než dvouhodinovým programem. Doprovodí ho vynikající polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Plocha bude tentokrát přizpůsobena „na stání“. Během tohoto setu Nohavica uvede většinu hitů ze své třicetileté kariéry a přidá i nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku Tak mě tu máš.

Vstupenky v cenách od 490 Kč budou v prodeji na terminálech SAZKA Sázková kancelář, a.s. od úterý 9.4. od 1:15. Od 8:00 je možná jejich rezervace prostřednictvím www.sazkaticket.cz.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat