Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jasná páka představí novou desku na turné po celé republice

Kultura

  17:00
Skupina Jasná páka zahajuje 18. září podzimní turné s názvem No Sex No Drugs Tour 2014. Nový repertoár z první oficiální Černé desky zazní v podání Michala Ambrože, Davida Kollera a Petra Váši na patnácti místech, zahajuje v Čelákovicích a končí v Praze 19. listopadu.

jasná páka po třiceti letech: Michal Ambrož, David Koller, Vladimír Zatloukal, Petr Váša, Radovan Jelínek, Marek Minárik, Magdalena Krištofeková a Pája Táboříková. foto: Reprofoto

Skupina, která vznikla před více než třiceti lety, vydala letos na jaře první oficiální desku,  z níž v rádiích koluje singl Konec nočnícho toulek.  

"Na začátku obnovení Jasné Páky byla pouze chuť občas si zahrát staré pecky, nové písně jsme začali tvořit až postupem času. Nová deska Jasné páky vznikala již delší dobu a tvořila se tzv. po kouscích de facto již od jejího znovuobnovení v roce 2008. Impulsem k přípravě jejího vydání bylo loňské turné při příležitosti 30tého výročí známého paličského článku ´Nová vlna se starým obsahem´ v bolševickém plátku Tribuna," říká Michal Ambrož a dodává: "Stále platí jasný vzkaz všem komunistům: "Pal vocud’"

Nový začátek v Meet Factory

V roce 2008 se pro příležitost slavnostního zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory rozhodli zakládající členové Jasné páky Michal Ambrož a David Koller po dlouhých pětadvaceti létech skupinu jednorázově obnovit. Radost ze společného hraní však vyústila v reinkarnaci kapely. Role frontmana se ujal Petr Váša. Vedle něj, a zmiňovaných zakladatelů, dále kapelu tvoří Vladimír Zatloukal, Marta Minárik a Radovan Jelínek.

Seznam měst, ve kterých vystoupí Jasná páka v rámci turné No Sex No Drugs Tour 2014 najdete na facebooku.

Autor: