Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jatka 78 uvedou akrobaty z Austrálie a představení pod vodou

Kultura

  12:02
PRAHA - Australští akrobaté ze souboru Gravity & Other Myths vystoupí v příštím týdnu v prostoru Jatka 78 v Pražské tržnici. Podívaná plná nebezpečných artistických kousků se jmenuje Backbone (Páteř) a odkazuje k tomu, že spolupráce a vzájemné fungování akrobatů do sebe musí zapadat jako obratle lidské páteře.

Z představení Cirkus La Putyka de Luxe 04. foto:  J. Jelen

Představení desítky akrobatů a dvou hudebníků se bude hrát od 18. do 22. června, sdělila za Jatka 78 Zuzana Hošková.

Divadla hraničícího s novým cirkusem je v hlavním městě plno, do 24. června trvá festival Arena, který na smíchovské náplavce pořádá Divadlo bratří Formanů, a od 15. srpna do 2. září se uskuteční novocirkusový festival Letní Letná.

Bývalá jatka přeměnila La Putyka v umělecký prostor. Podívejte se

Backbone zkoumá, co to je síla, kde se bere a jak je měřena. Je prověřením hranic fyzické síly člověka, síly emocí, síly jednotlivce i kolektivu. Backbone je třetí inscenací souboru. Předcházela mu show A Simple Space s více než 350 reprízami na 68 divadelních a festivalových scénách v 18 zemích. V listopadu se v prostoru Jatka 78 objeví berlínský soubor Analog s kabaretním vystoupením Finale, které vzniklo v koprodukci s Cirkem La Putyka.

„Nesnesitelná tekutost bytí“

Ještě předtím ale bude mít 30. srpna na Jatkách 78 premiéru neobvyklý projekt režiséra Víta Neznala, který divákům zpřístupní běžně nevyužívanou industriální halu přezdívanou Skleněnka. Jeho inscenace Nesnesitelná tekutost bytí vzniká v koprodukci Jatek 78 a festivalu Letní Letná a bude se zčásti odehrávat pod vodou v akváriu o rozměrech 2,8 krát 2,8 krát 2,8 metru. Odkazuje ke slavnému románu Milana Kundery i k pojmu tekuté modernity Zygmunta Baumana.

„Nesnesitelná tekutost bytí je příběhem člověka, který se snaží vyrovnat s nejistotou dnešního světa i svojí vlastní, předvídat nepředvídatelné a připravit se na to, že navzdory předpovědi může zítra pršet,“ říká o projektu režisér Vít Neznal. V sólové roli se představí pod taktovkou režiséra Neznala a choreografky Dory Sulženko Hoštové mladá herečka a tanečnice Kateřina Dvořáková, která byla v Cenách divadelní kritiky 2017 nominována na Talent roku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!