Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Po vyhraném soudu opět do Česka. Depp doprovodí Becka na pražském koncertě

Johnny Depp přichází do Městského divadla, kde následně uvedl snímek Minamata (28. srpna 2021). foto: Michal Turek, MAFRA

Americký herec a muzikant Johnny Depp míří opět do České republiky. Po loňské účasti na karlovarském festivalu totiž v červenci přijede do Prahy koncertovat společně s Jeffem Beckem. Herec, který poslední měsíc plnil přední stránky především kvůli soudním tahanicím s exmanželkou Amber Heardovou, se slavným muzikantem spolupracuje dlouhodobě. Vyjde jim i společná deska.
  10:40

Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck přijede do pražského Fora Karlín 11. července. Slavného muzikanta doprovodí ještě slavnější speciální host, herec a muzikant Johnny Depp.

Před dvěma lety totiž společně nahráli skladbu Isolation. V červenci vydávají společné album a nedávno odehráli několik úspěšných koncertů v Británii včetně londýnské Royal Albert Hall. Na základě této zkušenosti se Depp přidává k Beckovi na celé evropské tour.

Jeff Beck u nás přitom naposledy koncertoval v roce 2014. Sám Johnny Depp byl pak loni v srpnu jednou z hvězd karlovarského filmového festivalu. Představil zde dva snímky, které produkoval, konkrétně film Minimata a hudební dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem.

Depp se hudbě věnuje dlouhodobě. Koncertoval u nás už s formací Hollywood Vampires v roce 2018.

Johnny Depp a Amber Heardová u soudu (Fairfax, 27. května 2022)

Jeff Beck je všeobecně uznáván jako jeden z nejtalentovanějších a nejvýznamnějších kytaristů na světě. Získal osm cen Grammy, časopis Rolling Stone jej zařadil mezi sto nejlepších kytaristů všech dob a dvakrát byl uveden do Rokenrolové síně slávy. Nejprve jako člen kapely Yardbirds a poté jako sólový umělec.

„Před pěti lety mi Johnny zaklepal na dveře šatny v Japonsku a od té doby jsme se spolu nepřestali skvěle bavit,“ uvedl slavný kytarista ke spolupráci s hercem. Společně si spolu ostatně nedávno zahráli při čekání na verdikt poroty v případě amerického soudu s Deppovou exmanželkou Amber Heardovou.

Sledovaný spor nakonec americký herec vyhrál. Heardová mu musí zaplati 15 milionů dolarů za pomluvu, Depp musí za tvrzení svého právníka platit 2 miliony. Předprodej vstupenek začíná 13. června v 10:00.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...