Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Kapela Rolling Stones poprvé vystoupila v Glastonbury

Kultura

  7:41aktualizováno  10:16
GLASTONBURY - Legendární britská kapela Rolling Stones, která loni oslavila 50 let existence, v sobotu poprvé vystoupila na nejprestižnějším britském rockovém festivalu v Glastonbury. Na festival se sjelo přes 150 000 lidí, mezi nimiž je údajně také britský princ Harry.

Rolling Stones v Glastonbury foto: ČTK

Více než dvouhodinový koncert kapela zahájila písní Jumping Jack Flash, píše internetový server BBC.

ČTĚTE TAKÉ:

Skupina Rolling Stones před vystoupením v Glastonbury uskutečnila ve Spojených státech a Kanadě své největší turné za posledních šest let, během kterého odehrála 17 koncertů. Příští sobotu tyto rockové veterány, jejichž věkový průměr činí 69 let, čeká koncert v londýnském Hyde Parku.

Frontman kapely Mick Jagger, který za měsíc oslaví sedmdesátiny, v předvečer koncertu prozradil, že kapela před půlstoletím taky nemusela vůbec vzniknout, protože jako student prestižní londýnské školy měl našlápnuto k úplně jiné kariéře. "Byly miliony věcí, které bych rád dělal, politika, novináře. Fakt, v jednu chvíli jsem chtěl být novinářem," řekl Jagger.

O festivalu:

  • Festival v Glastonbury byl založen v roce 1970. Tehdy se na něm sešlo okolo 1500 "hipíků", kteří platili po jedné libře (zhruba 30 Kč) a dostávali mléko zdarma.
  • Letos stály lístky v přepočtu přes 6200 Kč.
  • Někteří návštěvníci festivalu jsou v současnosti ochotni zaplatit i bezmála 30 000 korun za ubytování v privilegovaném indiánském stanu na místě, kde toalety nejsou v takovém obložení davů.

Skupina Rolling Stones nabídky na vystoupení v Glastonbury po léta odmítala.

Podle kytaristy Keitha Richardse však byla "předurčena" k tomu, aby na tomto festivalu hrála. "Skutečně to vidím jako vyvrcholení našeho britského odkazu," prohlásil Richards. "Máme tu věhlasnou událost a věhlasnou kapelu. Konečně se tato dvojice setkává," dodal.

Kapela Rolling Stones prodala v podobě desítek studiových alb, kompilací a záznamů z koncertů již více než 200 milionů nahrávek.

Mezi jejich početné celosvětové hity patří (I Can't Get No) Satisfaction, Lady Jane, Paint It Black, Start Me Up, Street Fighting Man a You Can't Always Get What You Want.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!