Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karel Roden se vrátí jako psychoterapeut. Vzniká třetí série Terapie v produkci HBO

Kultura

  15:00
PRAHA - HBO Europe v těchto dnech začala natáčet poslední řadu úspěšného seriálu Terapie. Do hlavní role psychologa Marka Pošty opět vrátí Karel Roden.

Karel Roden ztvárňuje v seriálu Terapie hlavní roli terapeuta Marka Pošty. foto: HBO Europe

Společnost HBO Europe zaujala v posledních letech vlastními projekty jako Hořící keř, Až po uši nebo Mamon. Nyní vzniká třetí řada seriálu Terapie, s nímž v roce 2011 HBO Europe poprvé vstoupila do oblasti vlastní seriálové tvorby. Třetí a zároveň závěrečná řada bude mít 36 epizod.

Seriál se bude natáčet do července letošního roku. O režii se postará pětinásobný držitel Českého lva Petr Zelenka, jenž se podílel i na předchozích řadách, a mladý režisér a producent Matěj Chlupáček, stojící například za projekty Bez doteku nebo Polednice, která v současné době běží v českých kinech.

Matěj Chlupáček, Karel Roden a Petr Zelenka.

Na scénáři seriálu, který HBO Europe připravuje se společností Evolution Films, pracovali celkem čtyři scenáristé – Petr Zelenka, Tereza Dusová, Iva Klestilová a Robert Geisler. Kameramanem třetí řady je Alexander Šurkala.

Aktuálně je Karel Roden k vidění v čekých kinech v hlavních rolích filmů Rodinný film (režie Olmo Omerzu) a Nikdy nejsme sami (reži Petr Václav, premiéra 7. dubna.)

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat