Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kašpárek chystá dětem 'vostré' Vánoce

Kultura

  13:00
PRAHA - Speciální "vostrou vánoční šou" ve Velkém sále pražské Lucerny uspořádá opět po roce dětský "bejbypankový" projekt Kašpárek v rohlíku. Vystoupí zde dokonce dvakrát, 10. a 17. prosince.

Loňské Vánoce s Kašpárkem v rohlíku foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Dárkem pro skalní příznivce kapely i spřízněných zpěváků a herců má být ochutnávka nových písní z připravovaného třetího alba projektu. Chystaná novinka ponese název Ten Holywůd a půjde o první tematické album Kašpárka v rohlíku. "Písničky budou provlečeny jednoduchým příběhem, ale jednotlivé skladby budou funkční i samostatně, bez vyšší znalosti tématu a samotného příběhu," uvedla  manažerka Kašpárka v rohlíku Olga Trnková.

Spojovací linií písniček z nového alba bude podle Trnkové film, jeho hrdinové a atmosféra: "V takovém světě se lze čímkoliv stát, kohokoliv potkat, cokoliv zažít. Stačí jen spustit promítačku vlastní představivosti, slézt z plátna a najít odvahu stát se hrdinou."

Populárního Kašpárka a účinkující herce Loutkohry Jihočeského divadla České Budějovice i muzikanty z Kašpárkovy kapely na scéně doprovodí zpěváci Milan Cais z Tata bojs, Lenka Dusilová, Radek "Gipsy" Banga z Gipsy.cz, Blanka Šrůmová z Tiché dohody či Jan Kalina ze Sta zvířat. Sestavu vystupujících doplní zpěvák Vypsané fixy Márdi, Filip Nebřenský ze skupiny Hm..., Ondřej Pečenka z Folk3Mail a Jiří Hradil z Tata Bojs.

Kašpárek v rohlíku

Projekt se veřejnosti představil před necelými čtyřmi lety; na kontě má několik divadelních představení, dvě dlouhohrající desky a speciální vánoční singl. Desetitisíce dětí a rodičů ho znají z každoročního vystupování na festivalu Rock for People v Hradci Králové, koncertování na přehlídkách na pražském Vyšehradě, před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově nebo vlastního tradičního festiválku v Českém Brodě. Na příští rok chystá uspořádání velkého rodinného festivalu pro tisícovky návštěvníků.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....