Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo zabil Amandu Palmer? Pravda vyplave na povrch v Akropoli

Kultura

  14:05
PRAHA - Americká zpěvačka, klavíristka a divadelnice Amanda Palmerová, známá z bostonského "punkového kabaretního" dua The Dresden Dolls, vystoupí ve středu v pražském Paláci Akropolis. Na sólovém koncertě uzavře své koncertní turné nazvané Amanda fucking Palmer.

Amanda Palmer foto: Reprofoto

Jako host na koncertě vystoupí americký hudebník Jason Webley. Na svých internetových stránkách to uvedli pořadatelé z Paláce Akropolis.

Amanda Palmer"Je to živel, který se během chvíle umí proměnit z jemné dívky v nespoutanou dračici," přiblížili Palmerovou pořadatelé.

Zpěvačka kromě novinek a písní z jejího sólového alba Who Killed Amanda Palmer? zahraje svérázné verze hitů Michaela Jacksona, Black Sabbath, Radiohead a Leonarda Cohena.

Hvězda večera nezapomene ani na skladby svých The Dresden Dolls, kteří podle organizátorů nyní "odpočívají v umělém spánku".

S The Dresden Dolls Palmerová v Praze vystoupila dvakrát v libeňském Abatonu; nejprve v roce 2005 a znovu o rok později. Tehdy zpěvačku s bubeníkem a kytaristou Brianem Viglionem, kteří svá vystoupení pojímají v duchu německého předválečného kabaretu, přivítal bouřící sál zcela zaplněný fanoušky.

Oasis

Loni Palmerová způsobila v Británii skandál videoklipem k písni o potratu natočeným k jejímu sólovému debutu; kontroverzní klip zakázaly některé televizní stanice.

Zpěvačka v písni nazvané Oasis vypráví příběh dívky, která se rozhodne pro potrat poté, co byla znásilněna na večírku, kde se opila. A nedělá si z toho podle textu těžkou hlavu, protože obdržela poštou autogram od své oblíbené britské skupiny - Oasis. Palmerová poté čelila obvinění, že potraty zlehčuje a že zesměšňuje náboženství.

Nyní Palmerová společně s Webleym připravuje nový projekt nazvaný Evelyn Evelyn; také z něj na koncertě zazní některé skladby. Webley ještě před vystoupením v Akropoli uspořádá pro zájemce bezplatný hudební workshop.

Podle pořadatelů je poučí o teorii i praxi hry na akordeon; rovněž je naučí, jak mohou vyjádřit své emoce hudbou a jaká jsou pravidla skutečně zábavné a úspěšné show.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat