Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Kinosály v obývacích pokojích znovu ožijí. Z jara se vrací úspěšný projekt Moje Kino Live

Jedním z prvních filmů na seznamu bude i dokument V síti. foto: Česká televize

PRAHA - Na jaře se v rámci zavření kin v rámci koronavirových opatření prosadil projekt, který umožňoval provozovatelům kin zprostředkovat divákům filmy alespoň pomocí online streamů. Stačilo si koupit vstupenku. Moje Kino Live se vrátí již 3. října.
  16:00

Do projektu jsou už od jara zapojena pražská kina Aero, Bio Oko a Světozor, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna.

Projekce fungují jako v normálním kině. Každý film má začátek a pak jede bez přestávky. Kina jako přidanou hodnotu hodnotu nabízejí například debatu z filmovými experty nebo otázky na dramaturgy. Ty diváci mohou posílat prostřednictvím přidruženého online chatu.

Právě prostřednictvím chatu spolu mohou během projekce komunikovat i sami diváci, sdělovat si své dojmy. Účelem je navodit pocit, že člověk šel do kina se svými kamarády a může s nimi film rozebírat.

Mezi zatím oznámenými filmy jsou dokument V síti (probehne i debata s režisérem Vítem Klusákem), oceňované polské drama Corpus Christi, severský film o dospívání Disco a dokument o fotografické legendě nazvaný Helmut kultura Newton: Nestoudná krása. 

Kompletní program (alespoň prozatimní) a rezervace vstupenek je k nalezení na serveru GoOut.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat