Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koncert pro Moravu. Na Václavském náměstí se ve středu představí Rybičky 48 nebo Xindl X

Kultura

  14:00
PRAHA - Ve středu 7. července se na pražském Václavském náměstí uskuteční charitativní koncert Společně pro Moravu. Jeho výtěžek věnují organizátoři na opravy po škodách napáchaných tornádem na Jižní Moravě.

Ondřej Ládek alias Xindl X na festivalu Mezi ploty (Praha, 26. května 2018) foto: Profimedia.cz

Bez nároku na honorář se na pódiu vystřídají například kapela Slza, Rybičky48, Pavel Calta, Xindl X, O5&Radeček, Klára Výtisková, písničkář James Harries a další.

Ničivé tornáda se prohnalo Moravou ve čtvrtek 24. června. Nejvíce postiženy byly obce Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hrušky, Lužice a části Hodonína Bažantnice a Pánov.

Hasiči ze Zlínského kraje pomáhají s obnovou obce Mikulčice na jižní Moravě,...
Dobrovolníci odklízejí trosky v zahrádkářské kolonii v Lužici. (29. června 2021)

Během koncertu a jeho přenosu budou moci lidé přispět třemi způsoby. Již od vyhlášení sbírky lidé mohou pomoci prostřednictvím webové platformy na www.darujme.cz/promoravu, dar je možné zaslat také na účet veřejné sbírky Nadace Via č. ú. 200900222/0800 a během koncertu bude možné přispět také prostřednictvím dárcovských DMS.

Akci budou moct sledovat diváci i na dálku. Pustit půjde například na serveru YouTube.

„Dojímá mě a velmi si toho vážím, že nejen interpreti, ale i všichni, kteří se na koncertu podílí od pódia, LED obrazovek, osvětlení, ozvučení, bedňáků, agregátu, mobilního oplocení a WC až po ubytování mimopražských techniků, stanů, štábu, který bude koncert vysílat, poskytovatele internetu, abychom mohli koncert vysílat a mnoha dalších se na koncertu podílí zdarma,“ říká organizátor koncertu Společně pro Moravu Robin Suchánek.

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat