Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koncert U2 bude přenášet server YouTube, čeští fanoušci mají smůlu

Kultura

  18:34
PRAHA - Aktuální turné U2 s názvem The 360° Tour patří k jednomu z jejich nejúspěšnějších a lupeny na každou ze zastávek jsou velmi nedostatkovým zbožím. Proto se U2 rozhodli nabídnout těm, kteří se ani na jeden z koncertů turné nedostanou, alespoň malou satisfakci v podobě živého přenosu jednoho z koncertů. Českých fanoušků se to ale netýká.

U2 foto: Reprofoto

Koncert se uskuteční v neděli 25. října v kalifornském městě Pasadena, kde U2 zahrají pro více než devadesát tisíc fanoušků. "U2 chtěli něco obdobného udělat už delší dobu. Vzhledem k tomu, že koncert zaznamenáváme pro DVD, je tohle báječná příležitost, jak přenést atmosféru ze stadionu i mimo něj. Fandové U2 jezdí kvůli koncertu někdy opravdu hodně daleko, tentokrát U2 přijdou za nimi," uvedl k nápadu manažer kapely Paul McGuinnes.

Celý koncert bude bezplatně přenášet internetový kanál YouTube, veškeré podrobnosti k nedělnímu přenosu lze získat již nyní na oficiálním kanále kapely www.youtube.com/U2official. "Stále hledáme nové cesty, jak fanoušky z celého světa propojit se svými idoly. Myslím si, že tohle je ideální cesta a my jsme opravdu velmi hrdi, že můžeme přenášet živý koncert jedné z nejlepších kapel na světě," uvedl k projektu Chris Maycy, ředitel YouTube Partner Development.

Šestnáct zemí - Česká republika ale ne
Fanoušci v celkem šestnácti zemích budou moci vystoupení irské kapely sledovat v pondělí od 04:30 SELČ. Česká republika však v seznamu chybí, a tuzemští uživatelé YouTube proto nebudou mít k vysílání přímý přístup, řekla Alice Titzová z české pobočky Universal Music.

Po koncertě bude možné bezplatně shlédnout ještě dvě reprízy této show, a to jak na Youtube, tak i na domovských stránkách kapely www.u2.com - jedna z možností po tuzemské příznivce. Nedělní koncert je předposledním vystoupením U2 v letošním roce. Při sledování přenosu na YouTube budou mít lidé možnost chatovat přes Twitter nebo věnovat peníze na charitu zpěváka Bona.

Autoři:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat