Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kritici z L. A. ocenili Michaela Fassbendera

Kultura

  17:15
LOS ANGELES - Rodinné drama Děti moje bylo podle Asociace losangeleských filmových kritiků nejlepším filmem roku. Mezi herci zvítězil Michael Fassbender.

Oceněný herec Michael Fassbender foto: ČTK/AP

Vlivná Asociace losangeleských filmových kritiků vyhlásila snímek Děti moje s Georgem Clooneym v hlavní roli za nejlepší film uplynulého roku. Podle komentátorů ceny asociace mohou naznačit, jaké šance budou mít jednotlivé snímky při vyhlašování Oscarů v únoru příštího roku.

Ve velmi sledované kategorii herce roku zvítězil čtyřiatřicetiletý Michael Fassbender, který se letos objevil v hlavních rolích filmů Stud, Jana Eyrová, Nebezpečná metoda nebo X-Men: První třída. Herečkou roku se podruhé za sebou stala Jihokorejka, tentokrát jí byla Jun Čung-hi, která zazářila v dramatu Poezie.

Cenu pro nejlepšího režiséra si odnesl Terrence Malick za snímek Strom života. Zahraničním filmem roku se stal čínský Nanking! Nanking! a nejlepším animovaným snímkem westernová komedie Rango.

Názor losangeleských kritiků je považován za klíčový pro výběr americké Akademie filmových věd a umění. Ta své ceny předá 26. února v divadle Kodak Theatre v Los Angeles.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat