Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kritici z L. A. ocenili Michaela Fassbendera

Kultura

  17:15
LOS ANGELES - Rodinné drama Děti moje bylo podle Asociace losangeleských filmových kritiků nejlepším filmem roku. Mezi herci zvítězil Michael Fassbender.

Oceněný herec Michael Fassbender foto: ČTK/AP

Vlivná Asociace losangeleských filmových kritiků vyhlásila snímek Děti moje s Georgem Clooneym v hlavní roli za nejlepší film uplynulého roku. Podle komentátorů ceny asociace mohou naznačit, jaké šance budou mít jednotlivé snímky při vyhlašování Oscarů v únoru příštího roku.

Ve velmi sledované kategorii herce roku zvítězil čtyřiatřicetiletý Michael Fassbender, který se letos objevil v hlavních rolích filmů Stud, Jana Eyrová, Nebezpečná metoda nebo X-Men: První třída. Herečkou roku se podruhé za sebou stala Jihokorejka, tentokrát jí byla Jun Čung-hi, která zazářila v dramatu Poezie.

Cenu pro nejlepšího režiséra si odnesl Terrence Malick za snímek Strom života. Zahraničním filmem roku se stal čínský Nanking! Nanking! a nejlepším animovaným snímkem westernová komedie Rango.

Názor losangeleských kritiků je považován za klíčový pro výběr americké Akademie filmových věd a umění. Ta své ceny předá 26. února v divadle Kodak Theatre v Los Angeles.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat