Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kryštof letos na letních festivalech nevystoupí. Turné začne v říjnu

Kultura

  14:00
PRAHA - Skupina Kryštof letos na letních festivalech nevystoupí Skupina Kryštof po loňské úspěšné sérii Kryštof Kempů letos výrazně omezila svá vystoupení během letního období. Kapela po vydání sedmého studiového alba Srdcebeat absolvuje koncertní turné až na podzim.

Skupina Kryštof. foto: MAFRA- Michal Klíma

„Toto léto nás lidé moc neuvidí. My odehrajeme pouze dva uzavřené koncerty pro naše fanoušky, kteří vyhráli vstupenky v soutěži, a kde poprvé naše album představíme živě. Jediný veřejný koncert s omezenou kapacitou se uskuteční v areálu ve Šťastné zemi u Turnova, kde hrajeme v posledních letech vždy na začátku prázdnin,“ řekl lídr kapely Richard Krajčo.

Již téměř vyprodané turné k albu Srdcebeat začne 19. a 20. října v Ostravě, 23. a 24. října Kryštof zavítá do Brna. V Praze se kapela představí 27. a 28. října v O2 areně, poslední říjnový den se dočká Liberec. Srdcebeat Tour vyvrcholí 3. listopadu v Pardubicích. Kryštof s sebou vezme na turné dva tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci potkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní s kapelou nazpívala duet Přiznání. Druhou předkapelou budou Mirai.

Nové album je naše nejlepší, říká kapela

 Novou desku Kryštof natáčeli ve studiu Sono poblíž Prahy a dokončovali v New Yorku. Pod novou nahrávku se stejně jako v případě předchozí desky Inzerát podepsali američtí producenti Yaron Fuchs a Ido Zmishlany. „V kapele převládá názor, že je to naše nejlepší album. Myslím, že jsme se posunuli zejména po zvukové stránce, hodně jsme používali bubny tympánového typu nebo jsme hodně pracovali se syntezátory, ale zároveň je to hodně proložené akustikou,“ uvedl Krajčo.

Autorsky se na muzice podílela ze 60 procent celá kapela, texty jsou dílem Krajča, pouze v jednom případě s ním spolupracoval Marek Dohnal. „Pokračujeme v tom, že skládá a aranžuje celá kapela,“ sdělil Krajčo. Vedle zpěvačky Lenny na albu hostuje Fernando Saunders, bývalý baskytarista legendárního Lou Reeda.

Sedmičlenná kapela loni oslavila 20 let své činnosti sérií festivalů pod názvem Kryštof Kemp 2014. V současné sestavě funguje 17 let. „Baví nás to spolu víc a víc. Jsme jako jeden fotbalový tým, v němž má každý svoji pozici, kterou plní,“ podotkl Krajčo.

Kryštof v poslední době prožívá nejúspěšnější období své kariéry. Za předchozí album Inzerát získal dvě Ceny Anděl 2012 pro skupinu roku a album roku.

 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!