Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kytarová extratřída se představí v Praze

Kultura

  17:00
PRAHA - Kytaristé Joe Satriani, Steve Vai a Steve Morse vystoupí 31. července v pražské Tipsport Areně v rámci kytarového projektu G3.

Joe Satriani na snímku z roku 2008 foto: archiv LN - Pavel Wellne

Návštěvníkům koncertu se kytaristé představí nejprve každý zvlášť s kapelou a následně všichni tři pohromadě v závěrečném G3 jamu.

Příležitostný projekt G3 založil Satriani v roce 1996, kdy si k sobě na světové turné přizval další dva famózní kytaristy Vaie a Erica Johnsona. Se Satrianim je nejstabilnějším členem formace Vai, krom nich se vystoupení víckrát zúčastnili John Petrucci, Paul Gilbert, Eric Johnson a Robert Fripp. Protagonisté G3 se mohou pochlubit vyprodanými koncerty ve Spojených státech, Evropě i Austrálii.

Společný jmenovatel Deep Purple

Satriani patří ke kytarovým ikonám od roku 1987, kdy prorazil do širokého povědomí s albem Surfing With The Alien. Od té doby prodal na 10 milionů alb a získal 14 nominací na Grammy. Jeho školou prošla řada dnešních rockových velikánů jako například Kirk Hammett z Metalliky nebo kytarový virtuóz Steve Vai. Legendy typu Micka Jaggera nebo Deep Purple si jeho dokonalou technikou hry rádi zdobí svá turné. Kromě G3 vytvořil v roce 2009 i úspěšnou formaci Chickenfoot. Letos vydal své čtrnácté studiové album Black Swans And Wormhole Wizard.

Grammy oceněný Steve Vai, který mimo jiné spolupracoval s Frankem Zappou nebo Davidem Lee Rothem, se do hudební historie zapsal v roce 1990 albem Passion and Warfare. Za svoji dosavadní kariéru prodal přes 15 milionů alb, získal desítky nominací na Grammy.

Americký kytarista a skladatel Steve Morse, zakladatel Dixie Dregs a člen Deep Purple, byl prestižním časopisem Guitar Player pětkrát za sebou vyhlášen nejlepším kytaristou a spolu se Stevem Howem z Yes a Ericem Johnsonem uveden do Síně slávy tohoto periodika.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Úřad průmyslového vlastnictví
Správce ICT

Úřad průmyslového vlastnictví
Praha
nabízený plat: 19 730 - 28 920 Kč