Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Legenda John Scofield přijede na brněnský Jazzfest

Kultura

  15:56
BRNO - Ozdobou programu devátého ročníku hudební přehlídky Jazzfest Brno bude slavný americký kytarista John Scofield. Přijede také jeho krajan, producent a klávesista George Duke, a řada dalších špičkových muzikantů z Evropy i zámoří. Českou jazzovou školu hájí například Jana Koubková a Ondřej Pivec. Přehlídka potrvá od 21. do 27. dubna.

Kytarista John Scofield. foto: Wordpress

"Letos jsme se zaměřili především na špičkové pianisty a kytaristy, takže fanoušci kláves a strun si zaručeně přijdou na své. Zklamaní ovšem nebudou ani klasici, kteří vyznávají zásadní jazzový nástroj - saxofon," uvedl dramaturg Vilém Spilka.

Scofield je žijící kytarovou legendou. Proslul tím, že se neohlíží na módní trendy a svou cestu napříč žánry si určuje sám. Do Brna přijede s jazzovou sestavou, v níž jej doplňuje newyorská hudební elita. Duke se svou pop-jazzovou show obstará závěrečný koncert festivalu na hudební scéně Městského divadla Brno.

Na seznamu festivalových hostí jsou i další hvězdná jména, třeba kytarista Kurt Rosenwinkel. Jeho Standards Trio osobitým způsobem interpretuje perly z tradičního jazzového zpěvníku. Organizátoři pozvali také polského klavíristu Pawla Kaczmarczyka s kapelou Audiofeeling Band a francouzského saxofonistu Emila Parisiena. Další Francouz, pianista Jean-Michel Pilc, vystoupí s ruským kontrabasistou Borisem Kozlovem.

Úvodní část festivalu tradičně nabídne klubové koncerty. Jazzfest letos poprvé pronikne také do chrámového prostředí. V kostele svatých Janů vystoupí Ondřej Pivec, jenž proslul především hrou na Hammondovy varhany.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat