Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Letní hudební festivaly: Motörhead, Björk i hvězdy světového DJingu

USA

  6:00
K největším hvězdám letošních letních hudebních festivalů v Česku a nejbližším okolí patří metaloví Motörhed, kteří vystoupí začátkem července v Plzni, islandská umělkyně Björk, která navštíví Colours of Ostrava i Pohodu u slovenských sousedů. na zážitky se ale můžou těšit i příznivci elektroniky, ska a dalších žánrů. Podívejte se na přehled festivalů.

Colours of Ostrava foto: MAFRA - Adolf Horsinka

Rock For People

Plzeň, 3. - 5. července
Vstupné: 750 – 3500 Kč
Vystoupí: Motörhead (UK), Modestep, (UK), Parov Stelar (AUS), Guano Apes (DE)

Hudební legendy i progresivní jména současné evropské scény v kombinaci s atmosférou industriálního prostředí. Headlinerem plzeňské edice, festivalu bude proslulá britská kapela Motörhead. Rock’n’rolloví průkopníci v čele se zakládajícím členem Ianem „Lemmym“ Kilmistrem během posledních čtyř dekád odehráli už bez mála čtyři tisíce koncertů po celém světě . Festival je součást projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Beats for Love

Ostrava, Oblast Dolní Vítkovice, 2. - 5. července
Vstupné: 100 - 200 Kč
Vystoupí: Pendulum (AUS), MC Verse (UK), L Plus (SK), DJ Tonka (DE), Forbidden Society (ČR)

Festival elektronické hudby se řadí k největším svého druhu ve střední Evropě. Unikátní koncept elektronického festivalu umístěného v historickém jádru industriálního parku Dolních Vítkovic. Prostředí plné železa ve spojení s hudbou a mimohudební aktivitou nabízí návštěvníkům unikátní možnosti celovíkendové zábavy.

Mighty Sounds

Letiště u Čápova dvora, Tábor, 3. - 5. července
Vstupné:350 – 3500 Kč
Vystoupí: Enter Shikari (SK), Funeral For A Friend (VB), Red Fang (USA)

Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR.

Bažant Pohoda

Trenčín/Slovensko, 9. -11. července
Vstupné:od 89 - 119 eur
Vystoupí: Björk (IS), Die Antwoord (ZA), Manu Chao La Ventura (FR), Einstürzende Neubauten (DE), CocoRosie (US), Young Fathers (VB)

Loni zaznamenal největší slovenský hudební festival konající 30 tisíc návštěvníků. Kromě Björk nabízí i další hvězdy jako Die Antwoord, Menu Chao nebo podvratné dámské duo CocoRosie.

Boskovice

Boskovice, 9.7. – 12.7.
Vstupné: 275 – 535 Kč
Vystoupí: Iva Bittová & Čikori, Už jsme doma, Mucha, Meridian Brothers (CO), Longital (SK), Tvrdý / Havelka, Kalle ad.

Monika Načeva a Michal Pavlíček. Hudební festival Boskovice 2009.

O druhém červencovém víkendu se v jihomoravských Boskovicích odehraje již 23. ročník festivalu s podtitulem „pro židovskou čtvrť“. Už přes dvacet let se město na začátku léta mění v kulturní oázu, do které se sjíždějí tisíce lidí. Právě místo konání má zásadní podíl na neopakovatelné atmosféře festivalu. Koncerty, představení, promítání i čtení proplétají celé město. Na čtyři dny tak ožívají všechny jeho unikátní památky: židovská čtvrť a synagoga, hrad, zámek, zámecký skleník, farská zahrada, amfiteátr letního kina nebo panský dvůr.

Creepy Teepee

Kutná Hora, 10. - 12. července
Vystoupí: King Khan & The Shrines, Crywank, Lorenzo Senni, Sally Dige ad.
Vstupné:1059 Kč
Sedmý ročník přehlídky alternativní kultury se opět koná v areálu bývalého pivovaru. Třídenní přehlídka soustředěná na nejaktuálnější dění na hudební scéně, která hudbu cíleně propojuje s vizuálním uměním, si během let prošla nejrůznějšími fázemi od euforie začátků po loňskou, naštěstí překonanou hrozbu zániku. Dnes CREEPY TEEPEE představuje dobře zavedenou značku. Za dramaturgii festivalu, stejně jako předchozích ročníků, stojí kolektiv A. M. 180. Organizátoři slibují program nabitý novými jmény i autory, kteří se na světové alternativní scéně těší dlouhodobému respektu.

Colours of Ostrava

Ostrava, Dolní Vítkovice, 16.- 19. července
Vstupné: 2 290 - 2500 Kč
Vystoupí: Björk (IS), Kasabian (UK), St.Vincent (USA), Caribou (CAN), Mika (UK), José Conzales (S), Rudimental (UK), Owen Pallett (UK), Avishai Cohen (Izrael), Květy, Aneta Langerová ad.

Rekordní Colours 2014. Během čtyř dnů dorazilo za hudbou přes 40 tisíc lidí

Multižánrový mezinárodní hudební festival se od roku 2012 přesunul do prostředí Dolních Vítkovic – bývalého areálu hutí, dolů a železáren. První ročník festivalu proběhl v roce 2002. Loni navštívilo akci více než 40 tisíc lidí.

Let It Roll

Milovice, 30. července - 1. srpna
Vstupné: 1400 - 5000 Kč
Vystoupí: DJ Zinc (UK), Ed Rush (UK), Goldie (UK), Dillinja (UK), Friction (UK)
Festival zaměřený na elektronickou hudbu a především žánry drum and bass a dubstep. Na české taneční scéně se pojem Let It Roll objevil již v roce 2003. V roce 2008 se organizátoři rozhodli uspořádat i open air festival. Na první ročník do prostoru pískovny Oplatil ve Starých Ždánicích u Pardubic dorazilo přes 3 000 návštěvníků. V roce 2013 se festival z místa konání v blízkosti obce Staré Ždánice na Pardubicku přestěhoval do obce Benešov ve Středočeském kraji. Festival v roce 2013 navštívilo přes 15 000 návštěníků denně.

Sázavafest

Světlá nad Sázavou, 30. července - 1. srpna
Vstupné: 890 Kč
Vystoupí: Kosheen (UK), Alphaville (DE), Rytmus (SK), Tomáš Klus, Mig 21, Rytmus, Ewa Farna, Tata Bojs, Michal Hrůza, Kamil Střihavka, Xindl X, Wohnout ad.

Sázavafest.

Z původní jednodenní akce v roce 2001 s jedním podiem a kapacitou areálu 1.800 lidí se postupně přirozeným vývojem stal Sázavafest renomovaným evropským multikulturním festivalem, který nabízí třídenní program několika scénách. Návštěvnost festivalu dosáhla čísla 20.000 lidí

Brutal Assault

Jaroměř, 5. -8. srpna
Vstupné: 1850 Kč
Vystoupí: Sepultura (BRA), Cannibal Corpse (USA), Cradle of Filth (UK), Napalm Death (USA/UK), Kreator (DE)
Mezinárodní metalový festival Brutal Assault vznikl jako malá akce na Moravě a často měnil místo konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo na 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Součastně festival navštěvuje kolem 15 000 lidí.

Fingers Up 2015

Morava Camp Mohelnice, 7. – 8. srpna
Vstupné: 690 – 990 Kč
Vystoupí: MØ, Bilderbuch, Kensington, Vypsaná fixa, No Distance Paradise
Hudební festival Fingers se inspiruje úspěšnými světovými festivaly a vedle hudby návštěvníkům nabízí kreativně vyzdobený areál v příjemném prostředí Morava Campu. Celý svůj koncept staví na zdravém životním stylu, umění, zážitcích a kvalitních službách. Mimo hudby se návštěvníci mohou těšit na poezii, cestopisné přednášky, workshopy s kapelami, kreativní atrakce, street art, fashion market a mnoho dalšího.

Hip Hop Kemp

Hradec Králové, 20. - 22. srpna
Vstupné: 1400 - 2600 Kč
Vystoupí: Joey Badass (USA) , Mobb Deep (USA), Yelawolf (USA), Majk Spirit (SK)
Hip Hop Kemp je mezinárodní hip hopový festival, který se koná každý rok koncem srpna v Hradci Králové, v areálu Festivalparku. Do těchto prostor se přestěhoval z původního místa konání v Pardubicích v areálu koupaliště Cihelna. Jde o jeden z největších hip hopových festivalů v Evropě. Návštěvnost festivalu se pohybuje kolem 20 000 návštěvníků. První ročník se konal v roce 2002.

Trutnoff Open Air

Trutnov, 20. - 23. srpna
Vstupné:1200 -1400 Kč
Vystoupí: The Prodigy (UK), Matisyahu (USA), New Found Glory (USA), Jiří Schmitzer, Nylon Jail, Vložte kočku ad.

Nejstarší hudební domácí Open Air Music Festival v Trutnově.

„Český Woodstock“ je nejstarší český hudební festival svého druhu. První ročník v roce 1987 byl rozehnán komunistickou Státní a Veřejnou bezpečností, od roku 1990 (první povolený ročník) se festival pořádá v Trutnově. Festival je známý svým širokým hudebním záběrem a mimohudebními přesahy, zejména do oblasti ekologie, politiky či náboženství. Jedním z pravidelných návštěvníků festivalu byl i disident, dramatik a pozdější prezident Václav Havel, který byl v roce 2007 jmenován náčelníkem festivalu.

Mácháč

Doksy, 21. - 22. srpna
Vstupné: 1190 - 2 900 Kč
Vystoupí: Madeon (FR), Don Diablo (NL), Disciples (UK), Cedric Gervais (FR), Firebeatz (NL), Franky Rizardo (NL), Matamar, Madene
Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem, který patří již po čtrnáct let k tradičnímu zakončení taneční sezony. Během těchto let se na pláži Klůček u Máchova jezera vystřídaly hvězdy jako Tiësto, Axwell, Dimitri Vegas & Like Mike, W&W, Dada Life, Carl Cox, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Boy George, Sidney Samson, Marco V, Junkie XL a mnoho dalších. Od roku 2011 se stal festival dvoudenním.

Open Air Festival Okoř

Okoř, 22. srpna
Vstupné: 530 – 580 Kč
Vystoupí: Aneta Langerová, Tomáš Klus, Michal Hrůza, Mig 21, Miro Žbirka, Chinaski ad.
Festival konaný v podhradí Okoře se zaměřuje na české kapely a letos oslaví 15 let. Kapacita je omezená, proto pořadatelé doporučují zajistit si vstupenky s dostatečným předstihem.

Eurotrialog

Mikulov, 28. - 29. srpna
Vstupné: 350 – 580 Kč
Vystoupí: Už jsem doma, Dunajská vlna, Tornado Lue, Tvrdý/ Havelka, Kieslowski, Vložte kočku, Mucha ad.
Hlavní program tradičně v zrekonstruovaném amfiteátru, na vedlejší ploše extra stan. Ve stanu Už jsme doma letos chill-out – odpočinek. Nebude chybět doprovodný koncert v Dietrichsteinské hrobce a v synagoze, a když vše dobře dopadne, v neděli předpremiéra filmu o F. Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety.

Rock For Churchill

Areál Myslivny, Vroutek, 28. - 29. srpna
Vstupné: 635 – 7060 Kč
Vystoupí: Asian Dub Foundation, Submotion Orchestra, Tata Bojs, Horkýže Slíže, Krucipüsk, Please The Trees ad.
Festival se zrodil v roce 2000 jako benefiční akce na podporu Kostela sv. Jakuba Velkého z 13. století. Postupně se rozšiřoval a nyní nabízí program zaměřený na rock, taneční muzika, pop, reggae, ska, hiphop i další hudební styly. Festival se koná v malebném přírodním areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek. Žádné letiště, žádné tovární haly, ale stromy, louka a místní potok.

Festival České a Moravské hrady.cz

Točník (10. až 11. července), Rožmberk nad Vltavou (17. až 18. července), Kunětická hora (24. až 25. července), Švihov (31. července až 1. srpna), Veveří (7. až 8. srpna), Bouzov (14. až 15. srpna), Hradec nad Moravicí (21. až 22. srpna), Bezděz (28. až 29. srpna)
Vstupné: 200 - 730 Kč
Vystoupí: Chinaski, Tomáš Klus, No Name, Wanastovi Wjecy, Anna K, Wohnout, Xindl X
Letní kulturní festival České hrady.cz a Moravské hrady.cz vznikl nejprve pouze jako České hrady v roce 2006, o pár let později se rozšířil i na hrady moravské. Nabízí koncerty českých kapel v prostředí historických památek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!