Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Letní Letná nabídne pohádky i představení s hvězdičkou

Kultura

  8:00
PRAHA - Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin-Caha z Francie a Cirk La Putyka se vrátí v rámci projektu Lacrimae na pražský festival Letní Letná. Další hvězdou jeho jubilejního desátého ročníku, který se uskuteční od 18. srpna do 3. září, budou mistři vzdušné akrobacie z Francie Les Colporteurs.

Knitting Peace foto: Mats Bäcker

Přehlídka nabídne i přední domácí soubory, pohádky a dětská představení, workshopy, koncerty, kavárnu i bar, uvedl ředitel přehlídky Jiří Turek.

Provazochodci Les Colporteurs z Francie už v Čechách hostovali. Nyní spojí vzdušnou akrobacii na kovových lankách, trapéze, svislé tyči i na lanech s humorem, poetikou i pohnutým osudem svého zakladatele a režiséra Antoina Rigota. Po vážném úrazu jezdí na vozíku, pohybuje se o berlích, ale manéž neopustil.

Soubor Cahin-Caha z Francie přiveze představení Rose (18.-20. srpna) s podtitulem Konečně cirkus, kam mají děti vstup zakázán! Jde o večer plný smyslnosti, erotiky i témat pro dospělé. Láká akrobacií na visutém laně, na kole, ve výškách, na posteli plné hřebíků i kontaktním tancem. Šéf Daniel Gulko se v něm vrací k základům cirkusu a jeho tělesné smyslnosti.

Létající nože a káva v pěti metrech

Nejnovější projekt švédského souboru Cirkus Cirkör nazvaný Knitting Peace (25.-28. srpna, 30. srpna-3. září) doslova i obrazně proplétá výkony pěti předních světových akrobatů se scénou plnou příze, zauzlovaných vláken, bavlněných látek, hadrů, sítí z lan, nití a drátů. Létající nože i šipky, akrobacie na trampolíně, projekce, živá hudba, šálek kávy v pětimetrové výši a především riziko je hlavním tématem představení Risk (22. a 23. srpna) souboru Cirk La Putyka.

Zahájení přehlídky obstará 18. srpna pozdě večer zdarma přístupné představení, ve kterém spojí síly téměř všichni zástupci nového cirkusu v Česku. Další dny nabídnou čtyřikrát denně pohádky a dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny, koncerty a také Letní Letňák - cirkusovou školu pro děti od šesti do 15 let.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...