Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Macháček, Geislerová a Herzigová v love story Vladimíra Michálka

Kultura

  13:00
Nový český film Pohádkář natočil režisér Vladimír Michálek s Jiřím Macháčkem, modelkou Evou Herzigovou a Annou Geislerovou v hlavních rolích. Moderní love story o muži uvězněném ve vlastních lžích a vztazích ke dvěma ženám se v kinech objeví od 6. listopadu.

Eva Herzigová a Jiří Macháček ve filmu Pohádkář foto: Falcon

Scénář k filmu napsal na motivy bestselleru Báry Nesvadbové Marek Epstein, s nímž Michálek spolupracoval i na svém předchozím snímku Posel. Celý příběh je nově zarámován pátráním po identitě neznámého muže, díky tomu se detektiv Roth dostává doprostřed příběhu lásky, vášně a nevěry a jejích dramatických vyvrcholení.

Podívejte se na teaser:

Hlavní hrdina - Pohádkář - žije dva souběžné životy, které naplňuje vztahem k dvěma ženám. Klasické schéma nevěry je zde však poněkud posunuté - Pohádkář své vztahy vnímá opravdově a nedokáže se oddělit od pasti vlastních lží.

Skládanka, v níž hraje každý detail

"Je to jakási skládanka, která, jak doufám, bude neustále držet diváka v napětí. Nejedná se zde totiž o klasickou lineární linku vyprávění. Příběh se odehrává v mnoha časových rovinách, každá situace je pro diváka zajímavá. Nic zde není jen tak a vše má svůj smysl. Každý detail, každé aranžmá. Prostě se musí jednat o kompaktní celek ve všech složkách. A to je pro mne asi ten nejvíc vzrušující prvek celého filmu. Udržet vše pohromadě, aby to dokonale fungovalo," komentoval to režisér Vladimír Michálek.

Anna Geislerová a Jiří Macháček v dramatu nevěry a touhy Pohádkář

V atraktivním milostném příběhu se vedle zkušených herců - Jiřího Macháčka a Anny Geislerové - představí poprvé v českém filmu jako herečka Eva Herzigová. Světová top modelka má už herecké zkušenosti ze zahraničních snímků, hrála například v německých, francouzských, italských a amerických filmech. V roli detektiva, který odhaluje drama nevěry a touhy, se představí Matěj Hádek. Hudbu k filmu složil Roman Holý.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...