Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Macháček, Geislerová a Herzigová v love story Vladimíra Michálka

Kultura

  13:00
Nový český film Pohádkář natočil režisér Vladimír Michálek s Jiřím Macháčkem, modelkou Evou Herzigovou a Annou Geislerovou v hlavních rolích. Moderní love story o muži uvězněném ve vlastních lžích a vztazích ke dvěma ženám se v kinech objeví od 6. listopadu.

Eva Herzigová a Jiří Macháček ve filmu Pohádkář foto: Falcon

Scénář k filmu napsal na motivy bestselleru Báry Nesvadbové Marek Epstein, s nímž Michálek spolupracoval i na svém předchozím snímku Posel. Celý příběh je nově zarámován pátráním po identitě neznámého muže, díky tomu se detektiv Roth dostává doprostřed příběhu lásky, vášně a nevěry a jejích dramatických vyvrcholení.

Podívejte se na teaser:

Hlavní hrdina - Pohádkář - žije dva souběžné životy, které naplňuje vztahem k dvěma ženám. Klasické schéma nevěry je zde však poněkud posunuté - Pohádkář své vztahy vnímá opravdově a nedokáže se oddělit od pasti vlastních lží.

Skládanka, v níž hraje každý detail

"Je to jakási skládanka, která, jak doufám, bude neustále držet diváka v napětí. Nejedná se zde totiž o klasickou lineární linku vyprávění. Příběh se odehrává v mnoha časových rovinách, každá situace je pro diváka zajímavá. Nic zde není jen tak a vše má svůj smysl. Každý detail, každé aranžmá. Prostě se musí jednat o kompaktní celek ve všech složkách. A to je pro mne asi ten nejvíc vzrušující prvek celého filmu. Udržet vše pohromadě, aby to dokonale fungovalo," komentoval to režisér Vladimír Michálek.

Anna Geislerová a Jiří Macháček v dramatu nevěry a touhy Pohádkář

V atraktivním milostném příběhu se vedle zkušených herců - Jiřího Macháčka a Anny Geislerové - představí poprvé v českém filmu jako herečka Eva Herzigová. Světová top modelka má už herecké zkušenosti ze zahraničních snímků, hrála například v německých, francouzských, italských a amerických filmech. V roli detektiva, který odhaluje drama nevěry a touhy, se představí Matěj Hádek. Hudbu k filmu složil Roman Holý.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat