Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Matfyz' oslaví šedesáté výročí filmovým festivalem

Kultura

  7:00
PRAHA - První ročník dvoudenního soutěžního festivalu s tématikou matematiky, fyziky, informatiky a počítačové grafiky se koná 15. a 16. června.

Festival MFFUK FilmFest 2012 se koná 15. a 16. června. foto: Reprofoto

Během dvoudenního soutěžního festivalu, který se koná v rámci oslav 60 let MFFUK, se bude v prostorách Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze-Troji promítat od pátečního poledne více než 70 soutěžních snímků.

Ucházet se budou o prvenství v kategoriích Cena za nejlepší snímek, Cena za autorský přínos, Cena pro mladé vědátory a Divácká cena.

„Soutěžním festivalem chceme podpořit nejen amatérskou produkci krátkých filmů v oblastech matematiky, fyziky či počítačové animace, ale hlavně ukázat, že věda dokáže být i zajímavá a zábavná,“ říká hlavní organizátor festivalu Martin Vlach

Na slovíčko s Knížákem

Kromě promítání soutěžních snímků se návštěvníci mohou těšit i na veřejné debaty se známými osobnostmi, které mají s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy blízký vztah. Letošní pozvání přijali biskup František Radkovský, někdejší ředitel Národní Galerie v Praze prof. Milan Knížák, filmový a divadelní herec Martin Myšička, režisér a dokumentarista Radomír Šofr nebo šéfredaktor Českého rozhlasu Leonardu Luboš Veverka.

Videoznělku festivalu režíroval Radomír Šofr a stříhal Petr Slavík – dvojice, která se podílela na úspěšné reality show z pražské ZOO Odhalení. „Jsme také pyšní na to, že se hudební složky spotu ujal čerstvý majitel zlatých sošek Anděl a nedávno nominovaný na nové hudební ceny Apollo Tomáš Dvořák alias Floex,“ říká organizátor Martin Vlach.

Na sobotu 16. června je připraven také večerní hudební doprovodný program v pražském klubu Rock Café, na kterém vystoupí sólový dnb projekt bubeníka Thoma Heriana aka Drama Jacqua, „heavy-mental-country“ skupina Humbuk, Prof. Band a pěvecký sbor z Gymnázia Na Vítězné pláni a vybrané studentské kapely ze škol, které se účastnily filmové soutěže.

Vstup na festival je zdarma, vstupenky na hudební doprovodný program lze koupit v předprodeji v Rock Café za 39 korun či na místě v den konání za 59 korun.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat