Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Meltingpot, diskusní fórum Colours, zveřejňuje první jména hostů

Kultura

  10:30
Spisovatel fantasy Ben Aaronovitch, informatik Sugata Mitra, který inspiroval Milionáře z chatrče, nebo slavný český cestovatel Miloslav Stingl. To jsou některé z osobností, které promluví na diskusním fóru Meltingpot, jež bude probíhat od 19. do 22. července po boku festivalu Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích v Ostravě.

Miloslav Stingl foto: Meltingpot

Autor série městských fantasy z Londýna Ben Aaronovitch, autorka knihy Tady vaše fatwa neplatí Karima Bennoune, indický informatik a autor proslulého experimentu Hole-in-the-Wall, který inspiroval knihu Q & A, předlohu filmu Milionář z chatrče Sugata Mitra, válečný zpravodaj New York Times, držitel Pulitzerovy ceny i World Press Photo Ben C. Solomon či populární polský novinář a spisovatel Mariusz Szczygiel. To budou některé z osobností, které se sjedou na fórum Meltingpot, jež v Ostravě proběhne podruhé.

Na fórum zavítají i některé osobnosti české vědy a veřejného života, ať už žijící doma nebo v zahraničí. Bude mezi nimi cestovatelská legenda Miloslav Stingl, ekonom Milan Zelený, filozof, sociolog a esejista Václav Bělohradský profesor historie Igor Lukeš, překladatel a shakespearolog Martin Hilský nebo geolog a spisovatel Václav Cílek.

„Jde o osobnosti, které nejenže dosáhly velkých úspěchů a staly se inspirací pro mnoho lidí, ale také dokáží o svých životech zajímavě vyprávět a diskutovat,“ říká ředitel pořádajícího neziskového spolku Antonín Parma. „První potvrzená jména reprezentují neobvyklou šíři oblastí a myšlenek, které letošní Meltingpot nabídne – reformy vzdělávání, osobní rozvoj, ekonomii, hudbu a další formy umění, ochranu lidských práv a národních zájmů či cestovatelství nebo zdravý životní styl,“ dodává.

Na 8 scénách vystoupí více než 150 osobností z celého světa. „Nechceme být další konferencí, ale spíše platformou, prostředím, kde si návštěvníci skrze osobní příběhy našich hostů dobijí energii a získají věrohodný pocit, že dává smysl přinášet pozitivní řešení bez ohledu na téma,“ doplňuje Antonín Parma.

Mezinárodní fórum Meltingpot bude přístupné všem návštěvníkům v areálu festivalu Colours of Ostrava. Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava, a tedy i na fórum Meltingpot, jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 690 Kč platí na limitované množství 4 000 kusů nebo do 31. května.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat