Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Underworld slibují pro pražský Metronome Festival svoji největší show

Underworld foto: Gaelle Beri

Pátý ročník Metronome Prague dnes oznámil jméno první zahraniční kapely svého programu. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být podle slov samotné kapely největší, jakou kdy Underworld předvedli.
  17:06

Cardiffské elektronické duo Underworld působí na scéně bezmála čtyřicet let, přitom stále tvoří a sleduje aktuální trendy. „Jsme velmi šťastní, že se nám podařilo získat tak živou a aktuální skupinu. Skupinu, která je symbolem pro několik generací, a přitom je naprosto moderní. Její nové album očekávají miliony fanoušků a my jsme opravdu rádi, že jej představí právě v Praze, našemu domácímu publiku a ve své životní formě. Underworld si naši fanoušci toužebně přáli a jsme hrdí, že jsme jejich přání dokázali vyjít vstříc,“ říká ředitel Metronome festivalu David Gaydečka.

Nové album Drift songs je součástí ročního projektu Drift, který Underworld oznámili právě před rokem. V rámci tohoto projektu se kapela zavázala každý týden představit nový nebo doposud nevydaný materiál, nejenom skladby, ale i videa a výtvarná díla. Projekt kapela odstartovala 1. listopadu 2018 coby veřejný slib publiku, který se jí podařilo dodržet.

Underworld tvoří dvojice Karl Hyde a Rick Smith. Na scéně působí od roku 1980, přelomová pro ně byla třetí deska Dubnobasswithmyheadman, jež přinesla například hity Cowgirl nebo Dark & Long, kterými se kapela jasně přihlásila k probíhající raveové revoluci. Megahit Born Slippy vyšel v roce 1995, režisér Danny Boyle ho proslavil díky filmu Trainspotting. S kapelou spolupracoval na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her v Londýně.

Doposud kapela vydala devět studiových alb, poslední před třemi lety. Vloni zaujali Underworld společným EP s punkovou legendou Iggym Popem, shodou okolností hlavní hvězdou prvního ročníku festivalu Metronome.

Vstupenky na festival lze zakoupit v omezeném počtu 2 000 kusů za výhodné ceny, a to na stránkách festivalu www.metronome.cz a v předprodejní síti GoOut.cz. Cena dvoudenní vstupenky na stání je 1 590 Kč a i letos bude možné zakoupit si různé druhy vstupenek, včetně vstupenek pro náročné se vstupem do VIP zóny s vlastním barem a pohodlným zázemím.

Autor:

Mohlo by vás zajímat