Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hanáková zastavila výběrové řízení na ředitele ND

Kultura

  8:28
PRAHA - Ministerstvo kultury zrušilo výběrové řízení na ředitele Národního divadla. Informaci před půlnocí oznámila mluvčí ministerstva Markéta Ševčíková. Uzávěrka pro podávání přihlášek byla 12. dubna.

Národní divadlo foto: Shutterstock

"Ministryně Alena Hanáková přehodnotila stanoviska. Je přesvědčena o tom, že po doplnění podmínek veřejného řízení a po dalších konzultacích s odborníky se otevře ještě větší prostor pro výběr nejvhodnějšího kandidáta," uvedla Ševčíková.

Zrušené výběrové řízení bude co nejdříve vyhlášeno znovu
Podle ní se čekalo na výsledky auditu, který se na pokyn ministerstva dělal ve Státní opeře a v Národním divadle. "Ještě nejsou kompletní výsledky - proto jsme výběrové řízení zrušili," dodala mluvčí. Jak uvedla, řízení bude co nejdříve vyhlášeno znovu, ovšem doplněné o další kritéria. Dosud podané přihlášky zůstanou v anonymitě, kandidáti je budou moci dopracovat.

ČTĚTE TAKÉ

Ministerstvo čelilo ze strany odborné veřejnosti kritice, že nezveřejnilo jména členů výběrové komise. "Ta zatím nebyla jmenována, stane se tak až po doplnění kriterií," řekla Ševčíková.

Kandidát musí počítat s koncepcí transformace ND a Státní opery
Kandidáti na nového šéfa ND měli podle ministerstva předložit koncepci řízení a rozvoje Národního divadla včetně záměru financování, a to v návaznosti na koncepci transformace ND a Státní opery, která byla letos k 1. lednu s českou první scénou sloučena.

KONCEPCE TRANSFORMACE

Transformace se má uskutečnit v letech 2012 až 2015. Plán zachovává uměleckou samostatnost orchestrů a sborů obou institucí, počítá naopak se spojením baletních souborů a souboru sólistů obou scén.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...