Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mooreová a Beningová si v novém filmu zahrály lesbický pár

Kultura

  22:50
LOS ANGELES - Portrét jedné velmi netradiční rodiny a vztahů mezi jejími členy přináší americký snímek Děcka jsou v pohodě režisérky Lisy Cholodenkové. V roli lesbických matek, jejichž dospívající děti touží po seznámení s biologickým otcem, se představí známé herečky Julianne Mooreová a Annette Beningová.

Děcka jsou v pohodě foto: Reuters

Recenzenti chválí především skvělé herecké výkony pětice hlavních hrdinů a inteligentně napsaný scénář. Film vstoupí do českých kin 6. ledna 2011.

Ve velkém domě na předměstí se lesbický pár snaží udržet svůj vztah a vychovávat dvě dospívající děti. Chlapec a dívka (Josh Hutcherson, Mia Wasikowska) se ale jednoho dne rozhodnou najít svého biologického otce.

Setkání se sympatickým majitelem restaurace (Mark Ruffalo), který daroval sperma na umělé oplodnění, se i přes počáteční pochybnosti ukáže jako dobrý nápad. Jenže náhlý příchod "třetího" rodiče znamená pro všechny zúčastněné nutnost přehodnotit a znovu vytvořit rodinné vztahy.

Recenzenti v anglicky psaných médiích film vynášejí do nebe a označují za jednoho z horkých kandidátů na Oscara. Shodují se, že jde o pozoruhodné, chytré a laskavé zamyšlení o rodinných hodnotách.

Chválu si podle nich zaslouží i skvělé herecké výkony, přičemž velmi realistické je prý především zobrazení lesbického páru. V celkovém hodnocení specializovaného serveru rottentomatoes.com získal film rekordních 95 procent.

O trochu méně nadšení jsou čeští přispěvatelé webu csfd.cz. Snímek si nicméně od nich vysloužil stále velmi dobrých 74 procent. Komentáře si opět všímají výkonů Mooreové a Beningové a oceňují chytrý scénář, který postavám předepisuje logické chování, takže diváci by prý neměli mít problém se s nimi ztotožnit a pochopit jejich jednání. Jedna z mála výtek směřuje jen k údajně přílišnému moralizování na konci filmu.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat