Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Davli natáčel Remagen nebo hrál dědečka v populárním sitcomu. Šest nejznámějších rolí George Segala

Kultura

  13:55
Ve věku 87 let zemřel americký herec George Segal. Točil hlavně v šedesátých a sedmdesátých let, ale zahrál si i ve velmi populárním seriálu z poslední doby. Připomeňte si se serverem Lidovky.cz jeho nejznámější role.

George Segal jako kapitán Hartmann ve filmu Most u Remagenu. foto: UNIVERSAL

Král Krysa (1965)

Ve filmu podle románu Jamese Clavella ztvárnil Segal roli poručíka Kinga, jednoho z amerických válečných zajatců v japonském táboře. Tato role Segalovi otevřela cestu do Hollywoodu.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Ve filmové adaptaci kousavého dramatu Edwarda Albeeho si Segal zahrál univerzitního profesora, který je se svou manželkou (Sandy Dennisová) pozván na příjemný večer plný debaty. Večer se ale brzy zvrhne v psychologickou noční můžu. Za svou roli si Segal vysloužil nominaci na Oscara.

Most u Remagenu (1969)

Klasické válečné drama vypráví o jedné záchranné akci na samotném konci války. Americká jednotka pod vedením kapitána Hartmana (Segal) dostane rozkaz zabrat titulní most, který mají Němci vyhodit do vzduchu. Snímek vznikal i v Československu a kromě některých tuzemských herců si ve filmu „zahrál“ i most přes Vltavu v Davli, tedy v obci jižně od Prahy. 

Milování (1970)

V tomto snímku režiséra Irvina Kerschnera se Segalovi poštěstilo hrát obchodního všeználka, který kromě klientů musí „žonglovat“ i s milenkou a nespokojenou manželkou. 

Zemřel herec George Segal.

Kdopak to mluví (1989)

Jednu z hlavních rolí si Segal zahrál i v oblíbené (u diváku, nikoliv u kritiků) komedii Kdopak to mluví. Ve zfilmovaných eskapádách mluvícího dítěte si zahráli i John Travolta nebo Kirstie Alleyová. 

Goldbergovi (2013-)

V populárním americkém sitcomu o rodinných strastech i radostech ztvárnil Segal roli dědečka Albert „Popse“ Solomona. Ten je vždy po ruce, aby svým vnoučatům uštědřil nějakou (a často nevyžádanou) radu do života. 

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...

Mohlo by vás zajímat