Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž kasovně sestřelen. Nový film Shii LaBeoufa prodal v Británii jediný lístek

Kultura

  14:00
Man Down, nový snímek amerického herce Shii LaBeoufa (Transformers, Železná srdce), promítá pouze jedno britské kino a během prvních tří dnů (opening weekend) na něj zašel jen jeden jediný divák. Snímku nepomohla ani další velká herecká jména jako Kate Mara a Gary Oldman.

Snímek Man Down. foto: Mpower pictures

Gabriel Drummer (Shia LaBeouf) je americký mariňák, který se vrací domů po krutých bojích v Afganistánu. Válka na něm zanechá svou stopu a Gabriel tak trpí silnou posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) a je prakticky neschopen se znovu adaptovat na normální život. V pro něj neznámém světě navíc touží nalézt a poznat svého mladého syna, kterého jakoby ztratil. Po boku LaBeoufa si zahrála i Kate Mara a Gary Oldman. Hutné drama Man Down nebylo příliš vřele přijato kritiky i diváky. Na recenzním serveru Rotten Tomatoes má snímek pouhých patnáct procent. Na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) si zatím film vede o poznání lépe a stojí si na šedesáti procentech.

Film Power Rangers je v Rusku kvůli LGBT postavě zakázaný

V Anglii snímek Man Down promítalo pouze jedno kino, Reel Cinema ve městě Burnley. Během prvních tří dnů po premiéře, která proběhla 31. března, na něj zašel jeden jediný divák, který za lístek utratil necelých sedm liber. Inkriminovaný divák navíc zažádal ještě o zlevněné studentské vstupné. Středeční data ale ukazovala „zlepšení“ - po nevydařených prvních třech dnech (opening weekend) se v kině v Burnley prodaly ještě dva další lístky. Tento celkový neúspěch v britských kinech není běžný, ale ne ojedinělý. Loňský snímek Provinění s oscarovými herci Anthonym Hopkinsem a Alem Pacinem vydělal za první tři dny uvedení v britských kinech jen 141 liber (byl ale vysílán rovnou v pěti kinech místo jednoho).

Snímek Man Down.
Snímek Man Down.

Snímek Man Down je zajímavým úkazem v tom, že festivalovou premiéru si odbyl na festivalu filmovém festivalu v Benátkách už v roce 2015. V domovských spojených státech šel do kin na konci prosince 2016 a v Británii až minulý týden. Zároveň s datem britské premiéry snímek vyšel i na nosičích DVD a Blu-Ray.

Shia LaBeouf je teď v médiích vidět hlavně kvůli aktivistické kampani He Will Not Divide Us (on nás nerozdělí) namířené proti Donaldu Trumpovi. Na konci ledna za pomoci několika přátel realizoval uměleckou instalaci na toto téma v New Yorku. Zde byl zatčen policií za údajný fyzický útok na přihlížejícího muže, se kterým se dostal do hádky. V roce 2014 zase obvinil fanynku, že ho na umělecké výstavě v Los Angeles znásilnila.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat