Úterý 12. prosince 2023, svátek má Simona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muž kasovně sestřelen. Nový film Shii LaBeoufa prodal v Británii jediný lístek

Kultura

  14:00
Man Down, nový snímek amerického herce Shii LaBeoufa (Transformers, Železná srdce), promítá pouze jedno britské kino a během prvních tří dnů (opening weekend) na něj zašel jen jeden jediný divák. Snímku nepomohla ani další velká herecká jména jako Kate Mara a Gary Oldman.

Snímek Man Down. foto: Mpower pictures

Gabriel Drummer (Shia LaBeouf) je americký mariňák, který se vrací domů po krutých bojích v Afganistánu. Válka na něm zanechá svou stopu a Gabriel tak trpí silnou posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) a je prakticky neschopen se znovu adaptovat na normální život. V pro něj neznámém světě navíc touží nalézt a poznat svého mladého syna, kterého jakoby ztratil. Po boku LaBeoufa si zahrála i Kate Mara a Gary Oldman. Hutné drama Man Down nebylo příliš vřele přijato kritiky i diváky. Na recenzním serveru Rotten Tomatoes má snímek pouhých patnáct procent. Na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) si zatím film vede o poznání lépe a stojí si na šedesáti procentech.

Film Power Rangers je v Rusku kvůli LGBT postavě zakázaný

V Anglii snímek Man Down promítalo pouze jedno kino, Reel Cinema ve městě Burnley. Během prvních tří dnů po premiéře, která proběhla 31. března, na něj zašel jeden jediný divák, který za lístek utratil necelých sedm liber. Inkriminovaný divák navíc zažádal ještě o zlevněné studentské vstupné. Středeční data ale ukazovala „zlepšení“ - po nevydařených prvních třech dnech (opening weekend) se v kině v Burnley prodaly ještě dva další lístky. Tento celkový neúspěch v britských kinech není běžný, ale ne ojedinělý. Loňský snímek Provinění s oscarovými herci Anthonym Hopkinsem a Alem Pacinem vydělal za první tři dny uvedení v britských kinech jen 141 liber (byl ale vysílán rovnou v pěti kinech místo jednoho).

Snímek Man Down.
Snímek Man Down.

Snímek Man Down je zajímavým úkazem v tom, že festivalovou premiéru si odbyl na festivalu filmovém festivalu v Benátkách už v roce 2015. V domovských spojených státech šel do kin na konci prosince 2016 a v Británii až minulý týden. Zároveň s datem britské premiéry snímek vyšel i na nosičích DVD a Blu-Ray.

Shia LaBeouf je teď v médiích vidět hlavně kvůli aktivistické kampani He Will Not Divide Us (on nás nerozdělí) namířené proti Donaldu Trumpovi. Na konci ledna za pomoci několika přátel realizoval uměleckou instalaci na toto téma v New Yorku. Zde byl zatčen policií za údajný fyzický útok na přihlížejícího muže, se kterým se dostal do hádky. V roce 2014 zase obvinil fanynku, že ho na umělecké výstavě v Los Angeles znásilnila.

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...