Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Colours of Ostrava míří Underworld, M83 i spisovatel Robert Fulghum

Colours of Ostrava

  12:15
PRAHA - Pět měsíců před vypuknutím festivalu Colours of Ostrava je jasné, kdo monstrózní přehlídku zahájí. Ve čtvrtek 14. července čtyřdenní svátek na hlavní scéně odpálí nálož keltské hudby hnané dudami a tanečními beaty Treacherours Orchestra.

Colours letos v Dolních Vítkovicích proběhnou od 14. do 17. července. foto: Reprofoto

Kromě toho pořadatelé v uplynulých dnech zveřejnili další detaily. Do Ostravy se konečně dostanou i mistři downtempa Thievery Corporation, kteří měli na Colours vystoupit už v roce 2009, ale kapela tehdy zrušila celé evropské turné.

Taneční zážitek by s sebou měli přivézt veteráni stadionové elektronické hudby Underworld. „Jejich koncerty jsou známé ohromujícím vizuálním pojetím a obrovskou energií,“ očekává Zlata Holušová, ředitelka Colours of Ostrava. Kromě známých hitů představí i nové album, které má vyjít v polovině března.

Zamyšlenější elektroniku do Dolních Vítkovic z Francie dopraví Anthony Gonzalez aka M83. Už v roce 2005 rozbíjelo hitparády jeho album Before the Dawn Heals Us se singlem Don ́t Save Us From The Flames, kde skloubil divoké syntezátory, kytarové riffy i elektronické efekty. A tuhle kostru si jeho muzika drží dodnes. Pro vyznavače čistých kytar jsou tu zase Kodaline či britští The Vaccines.

Kdo zahraje

Tame Impala, Underworld, M83, Pasenger, ANOHNI, Of Monsters and Men, Slowdive, Caro Emerald, Mbongwana Star, CC Smugglers a další

Přehlídka Colours of Ostrava se letos rozroste i o mezinárodní diskuzní fórum Meltingpot. Více než 80 odborníků a osobností z celého světa bude přednášet na osmi scénách. Mimo jiné dorazí spisovatel Robert Fulghum, americký historik Timothy Snyder nebo novinář s Pulitzerovou cenou Chris Hedges.

Už tradiční součást Colours - Festival v ulicích - proběhne v centru Ostravy v pátek 8. a sobotu 9. července. „Chceme nabídnout Ostravákům možnost si festival užít o víkendu déle do noci a také program celého Colours Weeku roztáhnout, nesoustředit vše do dvou dnů před zahájením Colours of Ostrava,“ přibližuje Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích.

Colours of Ostrava letos proběhnou v Dolních Vítkovicích od 14. do 17. července, vstupenky za 2190 korun jsou k dispozici do konce března. Pak zdraží.

Autor:

Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč
Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč

Chladné zimní počasí a děti dovádějící ve sněhu – to je doslova koktejl, který může způsobit nachlazení. Zapojte se proto do soutěže o bezdotykový...