Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Colours of Ostrava přijede fyzik Mlodinow, poradce Star Treku

Colours of Ostrava

  15:00
OSTRAVA - Na festival Colours of Ostrava letos v červenci přijede také fyzik a scenárista Leonard Mlodinow, který psal scénáře pro seriály Star Trek či MacGyver. Vystoupí na mezinárodním diskusním fóru Meltingpot, které je doprovodným programem hudební přehlídky. Na něm se představí také historik Timothy Snyder, držitel Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman, spisovatel Robert Fulghum nebo držitelé Pulitzerovy ceny Chris Hedges a Yusef Komunyakaa.

Americký teoretický fyzik a autor vědeckých i populárně naučných publikací Leonard Mlodinow. foto: Reprofoto

„Autor významných studií v oblasti kvantové fyziky, mnoha vědeckých i filozofických bestsellerů, držitel knižních cen, spolupracovník Stephena Hawkinga a Deepaka Chopry, popularizátor fyziky v prestižních denících i časopisech, ale také oblíbený host v televizních pořadech, scenárista epizody ze seriálů MacGyver a Star Trek, tím vším je Leonard Mlodinow, kterého budeme mít tu čest u nás jako řečníka přivítat,“ řekl ČTK předseda spolku Meltingpot René Bystroň.

K dalším nově potvrzeným hostům fóra, které se v Ostravě koná poprvé, patří novinář, cestovatel a humanitární pracovník Dawid Wildstein, vlámský divadelník a spisovatel Pieter De Buysser, honorární konzul České republiky v Saúdské Arábii, podnikatel, ekonomický konzultant, mediální komentátor Hussein Shobokshi nebo cestovatel a dobrodruh Jan Mela, který se stal prvním zdravotně znevýhodněným a zároveň nejmladším člověkem vůbec, který zdolal severní i jižní pól.

Mezinárodní fórum Meltingpot nabídne v prostorách Dolu Hlubina v ostravských Dolních Vítkovicích deset scén se 100 hosty z 19 zemí. Je rozděleno na dvě části. Na první, nazvanou Science & Academy, 12. a 13. července, bude možné si již od přelomu května a června koupit vstupenky podle podrobného programu diskusí a workshopů. Druhá část od 14. do 17. července s podtitulem Global Forum se uskuteční jako součást mezinárodního festivalu Colours of Ostrava a bude otevřená všem jeho návštěvníkům.

„Naší ambicí je nabídnout atraktivní přednáškové a diskusní bloky z oblasti vědy, medicíny, ekonomie, kultury, filozofie a religionistiky či ekologie, a to v mezinárodním kontextu. Pozvali jsme proto významné osobnosti současného akademicko-filozofického a odborného světa,“ řekl Bystroň. Vedle již uvedených hostů přijede do Ostravy například dánský environmentalista Björn Lomborg, skotský handicapovaný horolezec Jamie Andrew, izraelský vývojový psycholog Sidney Strauss, německý spisovatel a dokumentarista Clemens Kuby, pákistánská lidskoprávní aktivistka Gulalai Ismailová, ukrajinská novinářka a aktivistka Svitlana Zalishchuková, německý grafický designér, typograf Fons Hickmann či americký street artist Gaia.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!