Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Electronic Beats v Praze se představí i hudební špička Hot Chip

Kultura

  16:38
PRAHA - Britská formace Hot Chip, jež se může chlubit nominací na cenu Grammy, se představí 7. května v pražském Veletržním paláci na festivalu Electronic Beats. V rámci festivalu vystoupí také Booka Shade, Ralph Myerz & The Jack Herren Band a Turboweekend.

Britská formace Hot Chip.

Anglická pětice Hot Chip hrající hudbu ve stylu indie elektroniky v únoru vydala své čtvrté řadové album s názvem One Life Stand. Z něho v Praze pravděpodobně představí singly Boy From School či Over and Over, řekla organizátorka festivalu Martina Reková.

Předprodej vstupenek na jeden z největších festivalů elektronického žánru v Praze byl již zahájen. Ceny vstupenek se liší podle měsíců; v březnu 350 korun, v dubnu 450 korun, v květnu 550 korun a 650 korun na místě.

"V Hot Chip není těžké vidět posly velkého popu 21. století. Hudby, která je na jednu stranu popově vřelá a jásavá, ale současně nevtíravě odtažitá a v textech zábavná i věcná," zhodnotil tvorbu největších hvězd festivalu hudební publicista Pavel Kučera.

Na festivalu budou dále vystupovat například Booka Shade, berlínská dvojice, která také představí své nové čtvrté album More!, Ralph Myerz & The Jack Herren Band, norská skupina kombinující ve svých skladbách funk, disco, electro a house, nebo třeba dánská formace Turboweekend hrající rock, disco a elektroniku.

Ralph Myerz.

Electronic Beats se uskuteční v Praze už počtvrté. V minulých letech hostil světoznámé interprety, jako The Prodigy, Underworld, The Orb nebo Róisín Murphy a pokaždé byl beznadějně vyprodán. Po startu v Praze se festival přesune do rakouského Štýrského Hradce, dále do německého Kolína nad Rýnem.

Myšlenkou Electronic Beats je spojení živých vystoupení kapel se sety dýdžejů. Propojení živé hudby, dobrého zvuku a atmosféry párty si získalo mnoho fanoušků elektronické hudby po celé Evropě.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...