Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Letní Letnou přijede slavný cirkus 7 Fingers

Kultura

  10:15
PRAHA - První ohlášenou hvězdou letošního festivalu Letní Letná je kanadský soubor 7 Fingers, jeden z nejslavnějších nových cirkusů světa.

7 Fingers: La vie foto: 7doigts.com - Yann Boyenval

Devátý ročník přehlídky cirkusů a divadel se bude konat od 19. srpna do 2. září v pražských Letenských sadech. Kanadský soubor, který navštíví Prahu poprvé, přiveze představení La Vie, které kombinuje cirkusové umění s kabaretem, tancem a živou hudbou.

"Jde o velmi zábavnou, radostnou a dráždivou podívanou, i když je jejím tématem šílenství, smutek, špatné chování, bolest nebo romantická láska, která nedošla naplnění. Představení je plné neočekávaného, šíleného, nepříčetného a zároveň překvapivě dojemného," uvedl ředitel festivalu Jiří Turek. Z cirkusové zábavy dojde na žonglování s diaboly i tyčí, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech, odvážné skoky a neuvěřitelné fyzické schopnosti, dodal Turek.

7 Fingers

Název souboru, který vznikl v roce 2002 v kanadském Montrealu, překládá soubor jako "sedm prstů na ruce" - jako označení pro rozdílné části, které ale při své aktivitě mají společný cíl. Jméno se také vztahuje k sedmi zakládajícím členům, kteří se sešli jako herci na jevišti a postupně rozšiřovali své pole působnosti - stali se z nich režiséři, choreografové, autoři i trenéři nového cirkusu.

Představení La Vie se odehrává v očistci fantazie, kde hříšníci padají, žonglují, šplhají, létají, zpívají a žertují, aby se dostali z pekla. Ďábelský konferenciér vládne pevnou rukou, v bezpečí nejsou ani diváci, když váží jejich duše.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....