Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na nacisty jedině s puškou. Al Pacino si zahraje hlavní roli v seriálu úplně poprvé

Kultura

  16:00
NEW YORK - Seriál Lov (The Hunt) proti sobě postaví ozbrojené lovce a aktivní nacistickou buňku, která plánuje rozvrátit Ameriku zevnitř. Al Pacino si ve svých téměř osmdesáti letech zahraje vůbec poprvé hlavní roli v seriálu. Datum premiéry zatím není známé.

Al Pacino ve filmu Druhá míza. foto: Reprofoto

Píše se rok 1977. V samém centru New Yorku je odhalena nacistická buňka, která má přibližně stovku členů.Velká část z nich jsou navíc opravdu bývalí nacističtí důstojníci z druhé světové války. Cílem buňky není nic menšího, než ze Spojených států učinit čtvrtou říši. Proti hrozbě je vyslána skupina lovců. V té je i mladý Jonah Heidelbaum (Logan Lerman), kterému zločinci zavraždili babičku. Jonahovu slepou touhu po pomstě musí krotit jeho mentor, ostřílený veterána mnoha bitev proti nacistům. Právě toho ztvárnila herecká legenda Al Pacino.

Al Pacino ve filmu Manglehorn.
Al Pacino a Adam Sandler ve filmu Jack a Jill

Herce Logana Lermana můžou diváci vidět například ve válečném snímku Železná srdce (2014) nebo ještě jako malého chlapce ve filmu Po čem ženy touží (2000). Al Pacino za svou bohatou kariéru divákům představil celou řadu filmových hrdinů, často však těch záporných. Mezi jeho nezapomenutelné role patří gangster Tony Montana z filmu Zjizvená tvář (1983), policejní důstojník Serpico (1973) nebo  Michael Corleone z filmové série Kmotr. V roce 1993 získal Oscara za hlavní roli ve snímku Vůně ženy.

Al Pacino se již v seriálu jednou objevil, ale pouze v epizodní roli. Vůbec první zářez jeho kariéry byl totiž kriminálce  N.Y.P.D. (newyorské policejní oddělení, do češtiny se nepřekládá) z roku 1967. Pak si zahrál ještě ve dvou minisériích - Andělé v Americe (2003) a televizním minisériovém zpracování Kmotra (1977). O plnohodnotný seriál, kde by byl v hlavní roli, ale půjde v jeho případě opravdu poprvé.

Výkonným producentem seriálu Hunt je Jordan Peele, kdysi velmi populární komik, který na sebe předloni upozornil výborně přijatým hororem Uteč. Režisérem pilotní epizody bude Alfonso Gomez-Rejon (Děs po setmění, seriál American Horror Story).

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.