Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na předprodej Klicperova divadla čekali skalní fandové pět hodin

Kultura

  12:00
HRADEC KRÁLOVÉ - Klicperovo divadlo v Hradci Králové dnes dopoledne zahájilo předprodej předplatného na sezonu 2015/2016. Před divadlem se vytvořila několik desítek metrů dlouhá fronta, skalní fandové v ní strávili zhruba pět hodin. V předplatném je možné vstupenky na představení pořídit o 20 až 60 procent levněji oproti běžné ceně vstupenek.

Jan Bílek jako Taťka Šmoula v představení Český les (režie David Drábek). foto: Klicperovo divadlo

„Jsme tady od 5:00 hodin, je to takový náš každoroční rituál, ještě jednou pak stojíme ve frontě na vstupenky na festival Divadlo evropských regionů, který divadlo pořádá,“ řekl dnes ČTK ve frontě stojící muž.

Divadlo předplatitelům také nabízí možnost náhrady představení v případě předem omluvené neúčasti, předplatitelé mají také přednostní prodej vstupenek na hostující představení během sezony a získávají i kupony na představení v rámci festivalů.

Klicperovo divadlo nabízí několik druhů předplatného, například předplatné na všechny premiéry stojí podle umístění sedadel 2220 až 2460 korun. Připravená jsou také předplatné pro seniory, kteří zaplatí 950 korun, či pro studenty vysokých škol a žáky středních škol.

Klicperovo divadlo v Hradci Králové na novou divadelní sezonu chystá celkem sedm premiér, první bude 17. října hra Františka Langera z roku 1925 Periférie v režii Davida Šiktance. Poslední má být 21. května dosud neuvedená hra Davida Drábka nazvaná Unisex.

Autor: