Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Národní divadlo i Sklep vystoupí Mezi ploty

Kultura

  11:15
PRAHA - Tradičního festivalu Mezi ploty, který se o víkendu koná v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze, se zúčastní přes 80 předních divadelních a hudebních souborů.

Divadlo Sklep se vrací Mezi ploty foto: archiv LN - Hynek Glos

Podle ředitele přehlídky Roberta Kozlera z pořádající společnosti Nedomysleno předčí program letošního ročníku v mnohém i to, co loni nabídl jubilejní dvacátý ročník.

Na festival Mezi ploty se po 15 letech vrátí Divadlo Sklep, které otevřelo pomyslné brány 1. ročníku této přehlídky v roce 1992. Zajímavý zážitek slibuje původní představení Milostný trojúhelník hereckého tria Pavel Liška, Martin Zbrožek a Josef Polášek nebo ztřeštěná komedie Egona Tobiáše Denně v režii Jana Nebeského z produkce Divadla Na Zábradlí.

Zúčastní se i Národní divadlo. Česká první scéna uvede hru Nezlobíš se...?, kterou napsala pro pobavení diváků i pro radost sobě ke svým loňským 88. narozeninám Luba Skořepová. Vystupuje v ní v Kolowratu spolu s Jaromírou Mílovou.

Skupina Chinaski

"V hudební části vystoupí skupiny Žlutý pes, Vypsaná fiXa, Kašpárek v rohlíku, Chinaski, The Plastic People of the Universe, Marta Töpferová, Gulo čar či Toxique. Příznivci divadla uvidí ukázky různorodých oblastí dramatického umění - Besídku Divadla Sklep, vystoupení brněnského HaDivadla či Husy na provázku, ale i komorní představení Národního divadla," řekl Kozler.

V Plzni a Brně festival ani letos nebude

"Nedostatek financí nás už loni přinutil zrušit plzeňskou a brněnskou část festivalu. Rozšířili jsme sice program v Praze, ale přesto je to škoda," podotkl Kozler k nelehkému financování této zavedené akce.

Protože Mezi ploty je projekt, který klade důraz na solidaritu, integraci a pomoc mezi lidmi, dostanou tradičně prostor také prezentace a prodej výrobků z chráněných dílen, arteterapeutických ateliérů a dětských domovů, ukázky práce asistenčních, vodicích a signálních psů i výtvarné dílny se zapojením zdravotně postižených umělců.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!