Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Náš kreslený prezident. V novém satirickém seriálu nemají Trumpa rády ani vlastní děti

Kultura

  18:00
WASHINGTON - Populární americký moderátor Stephen Colbert má ve své noční show panel o kresleném prezidentovi. Ten se televize Showtime rozhodla přetavit na plnohodnotný animovaný seriál Náš kreslený prezident (Our Cartoon President). Kreslený prezident je sžíravá politická satira o Donaldu Trumpovi. Ačkoliv má seriál premiéru až 11.února, televize uvolnila první díl na internetu v předstihu.

Seriál Náš kreslený prezident (Our Cartoon President). foto: SHOWTIME

Podle slov svých tvůrců odemyká Náš kreslený prezident dveře Bílého domu, aby diváci mohli nahlédnout do jednoho takového obyčejného dnu Donalda Trumpa, prezidenta Spojených států. Problémem ale je, že jsme ve světě alternativních faktů, kde nikdo není v bezpečí. Ovšem nejméně v bezpečí je Donald Trump sám před sebou. Seriál zobrazuje prezidenta jako zakomplexovanou bytost, kterou nemá opravdu nikdo rád. Trumpa  namluvil americký herec Jeff Bergman.

Seriál Náš kreslený prezident (Our Cartoon President).
Seriál Náš kreslený prezident (Our Cartoon President).

Ukamenována před zraky dětí. Televize musela z nové řady seriálu Most vystřihnout scénu

Za sedmidílným seriálem stojí hlavně moderátor Stephen Colbert, který proslul jako populární glosátor ve své noční show (The Late Show With Stephen Colbert). Premiérovým dnem na televizi Showtime bude 11. únor. Televize ovšem první díl vypustila již v pondělí večer na internet, kde se na něj diváci mohou bezplatně podívat ZDE.