Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Natáčí se druhá řada Expozitury. Jan Kraus hraje prezidenta

Kultura

  17:20
PRAHA - Na zámku ve středočeských Hořovicích dnes začalo natáčení druhé řady kriminálního seriálu Expozitura. Stejně jako v případě první šestnáctidílné série napsali scénář investigativní novináři Josef Klíma a Janek Kroupa.

Seriál Expozitura foto: TV Nova

Fikce inspirovaná skutečností

Scénář seriálu Expozitura vychází z přímé zkušenosti autorů, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči rozkrývali kauzu Berdychova gangu. V seriálu se objevilo mnoho postav spojených s různými kriminálními kauzami. Například zavražděného vládce podsvětí Františka Mrázka pod jménem Mráz ztvárnil David Prachař, šéf gangu David Berdych v seriálu vystupoval pod přezdívkou Drobeček (Martin Sitta), zkorumpovaného policistu Josefa Opavu odsouzeného ke 14 letům vězení v Expozituře přejmenovali na Vladimíra Oravu (Pavel Zedníček) a další zkorumpovaný strážce zákona Petr Koňařík odsouzený k 12 letům vězení v seriálu vystupoval jako Ota Kofčina (Jan Dolanský).

"Příběhy v nové řadě jsou opět inspirovány skutečnými událostmi. Diváky čeká napínavá podívaná s prvky thrilleru z prostředí nejvyšší společnosti," uvedli scenáristé.

Diváci se opět setkají s hlavními hrdiny Terezou Hodačovou a Danem Chládkem v podání Hany Vagnerové a Roberta Jaškówa, jehož postava dozná velkých změn. "Stane se ze mě podivínský samotář, do mého života vstoupí nová žena a také se ukáže, že jsem zapletený do kauzy kolem prezidenta České republiky," sdělil Jašków.

Hlavu státu ztvární Jan Kraus a v seriálu se objeví řadu nových herců, například Anna Šišková, Marek Taclík, Andrea Opavská nebo Jiří Dvořák.

První sérii seriálu, která s točila na motivy skutečných kriminálních činů takzvaného Berdychova gangu, režírovali Petr Kotek a Ivan Pokorný. Druhé se režie ujal Jiří Chlumský. Televize Nova začala kriminální seriál Expozitura vysílat v září 2011. Termín vysílání druhé řady zatím neupřesnila.

Zájem diváků i pokuta

Seriál Expozitura nazvaný podle oddělení elitního policejního sboru, kde ke zločinům docházelo, vzbudil pozornost reálných aktérů i některých politiků. Údajně se o něj podle Lidových novin zajímal i bývalý ministr vnitra Stanislav Gross, jemuž skupina Expozitura přímo podléhala. Expremiér to však popírá. Seriál se setkal s velkým zájmen diváků. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) provozovateli TV Nova CET 21 udělila kvůli násilným scénám v seriálu Expozitura pokutu 300 tisíc korun.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat