Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Německá skupina Tokio Hotel zahrála v Praze. S tříhodinovým zpožděním

Kultura

  22:57
PRAHA - Hity ze své poslední desky Humaniod představila v Tesla Areně na pražském Výstavišti německá skupina Tokio Hotel. Kromě nových hitů zahrála také všechny úspěšné skladby ze dvou předešlých alb.

Fanoušci na pražském koncertě Tokio Hotel. foto: ČTK

Publikum ve zpola zaplněné hale tvořily především dívky teenagerského věku, ty mladší se na koncert vydaly pod dohledem rodičů.

Vystoupení Tokio Hotel začalo s velkým zpožděním. Pořadatelé avizovali začátek na 18:00, kvůli zdržení při přesunu z Polska, kde kapela hrála v minulých dnech, se ale brány arény otevřely až o více než hodinu později, samotný koncert pak začal až po 21:00. Nedočkaví fanoušci se tlačili před vchodem a členové bezpečností služby je museli několikrát uklidňovat a vytlačovat od brány.

Dále čtěte:

Kvůli zpoždění byla odřeknuta předkapela, kterou měla být česko-americká rokenrolová formace Airfare, jež v roce 2008 získala cenu Objev roku hudební stanice Óčko.

Scénu v aréně tvořily plošiny a rampy spojené schody, po kterých se jednotliví hráči mohli pohybovat v různých výškách. Frontman skupiny, zpěvák Bill Kaulitz, vystoupil v extravagantní kožené kombinéze ozdobené různými doplňky se světelnými efekty. Koncert Tokio Hotel doprovázela ohnivá show, Bill Kaulitz zpestřil vystoupení i tím, že mezi dvěma písničkami se vynořil z podzemí na motocyklu.

Tokio Hotel na koncertě v Praze.

Kapela zahrála většinu svých písní v němčině, dokonce i hity, které nazpívala i v angličtině, například skladby Automatisch nebo Lass Uns Laufen. V němčině zazněl i starší hit Übers Ende der Welt, angličtinu zvolili hudebníci pro jednu z nových písniček Dogs Unleashed.

Praha je jednou ze zastávek koncertního turné Welcome to Humanoid City, během nějž Tokio Hotel navštíví 32 evropských měst. Čtveřice Tokio Hotel v Česku vystoupila už v roce 2007, kdy odehrála po jednom koncertu v Praze a Ostravě.

Tokio Hotel založili v roce 2001 v německém Magdeburku zpěvák Bill Kaulitz, jeho dvojče a kytarista Tom Kaulitz, bubeník Gustav Schäfer a basista Georg Listing. V posledních letech patří v německojazyčných zemích ke komerčně nejúspěšnějším kapelám, která dokázala strhnout davy především mladých fanoušků.

Početnou skupinu obdivovatelů má i v České republice. Kapela zatím vypadala tři alba. Úspěšný debut Schrei vyšel v roce 2005, v roce 2007 pak následovala deska Zimmer 483. Kapela obdržela několik hudebních cen v rodném Německu, v roce 2008 následovala i mezinárodní uznání. Hudebníci získali ocenění například v americké soutěži MTV Video Music Awards v kategorii nejlepší videoklip nového umělce či cenu v evropské soutěži Music Awards televize MTV.

Shodou okolností dnes v Praze vystoupila další německá kapela Scorpions, která se v O2 areně loučila se svými hardrockovými fanoušky. Skupina totiž v lednu oznámila, že chce ukončit kariéru. Scorpions ale zřejmě svým krajanům fanoušky neubrali, zatímco na Tokio Hotel chodí zpravidla teenageři, na Scorpions spíše generace, která zažila jejich nejslavnější období v 80. letech.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!