Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TRAILER: Neonový démon - kanibalský horror z prostředí topmodelek zamíří z Cannes do českých kin

Kultura

  11:30
Prezident festivalu v Cannes Thierry Frémaux popsal nový film režiséra Nicolase Windinga Refna jako „kanibalský hororový film z prostředí topmodelek“. V hlavní roli filmu nazvaného Neon Demon se představí Elle Fanningová, objeví se v něm i Keanu Reevs.

Elle Fanningová hraje mladičkou Jesse, která se chce stát modelkou. S vidinou velké kariéry zamíří do Los Angeles, kde její mládí a vitalita upoutá skupinu krásou posedlých žen, které se pokusí všemi prostředk získat to, co Jesse má - krásu a mládí.

Teprve osmnáctiletá Fanningová má za sebou už desítky rolí v televizních seriálech i celovečerních filmech, objevila se například ve snímku Odnikud nikam Sofie Coppoly nebo Koupili jsme ZOO Camerona Crowea.

The Neon Demon je desátý celovečerní film dánského režiséra Nicolase Windinga Refna, který se proslavil zejména atmosférickým filmem Drive z roku 2011 o kaskadérovi a nájemném řidiči gangsterů, v hlavní roli s Rynem Goslingem.

Jeho první thriller soutěží v těchto dnech na festivalu v Cannes v hlavní soutěžní sekci, do českých kin přijde 29.září.

Nicolas Winding Refn: Neon Demon
Z filmu Neone Demon dánského režiséra Nicolase Windinga Refna.
Autor: