Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novinka od Simona Mawera i znovu vydaný Žantovského thriller. Velký knižní čtvrtek přináší novinky se slevou

Evropa

  13:00
Už zítra, ve čtvrtek 17. března vypukne ve vybraných knihkupectví pravidelná akce Velký knižní čtvrtek, která nabídne čtrnáct nových titulů se slevou, a také doprovodné akce. Na pultech knih zítra přistane například nový román od autora populárního Skleněného pokoje Simona Mawera nazvaný Provazochodkyně, Bůh v troskách od Kate Atkinsonové nebo titul Sítě / Příběhy (ne)sebevědomí od Petry Dvořákové, držitelky ocenění Magnesia Litera.

Richard Askwith: Stopy v oblacích foto: Mladá fronta

Román Petry Dvořákové přináší tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Tři různé ženy a jejich příběhy: mladá maminka Kristýna, která je ovládaná dominantním partnerem, po čtvrté těhotná Karolína, která se nedokáže vymanit z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci a zdravotní sestra Naďa, která se zaplete do obchodu s pupečníkovou krví.

Slevu na tituly Velkého knižního čtvrtku nabídne například knihkupectví Kosmas od 17. do 20.3., knihkupectví Academia 17.3. a další. Seznam zde.

Sítě jsou jedním ze čtyř domácích titulů čtvrteční nabídky, k těm dalším patří znovuvydaný román Michela Žantovského Ochlazení, což je sci-fi thriller z blízké budoucnosti, pojednávající o ochlazujících se vztazích mezi Ruskem, Evropskou unií a NATO. Příběh vypravěče K., který ve službách české zpravodajské služby začíná svou pouť v Bělorusku v kapitole uvozené slovem Proměna, pokračuje obloukem přes Čechy (Zámek), Ameriku a Izrael (Amerika) a končí v Rusku (Proces). Román vyšel poprvé v roce 2008, kdy ho ještě Žantovský vydal pod pseudonymem Daniel Wolf.

Michael Žantovský: Ochlazení

Petra Dvořáková: Sítě

Dalšími českými tituly jsou román Aleše Palána Ratajský les, který na motivy skutečných událostí přináší příběh o zapomenutých zločinech z 50. let, a sborník 7x ve vedlejší úloze, který přináší rozhovory novinářky Alice Horáčkové s osmi sourozenci sedmi výjimečných osobností (např. Ivala Havla, sestry Pavla Landovského Heleny, sourozenců Jana Zajíce a dalších).

Mezi deseti zahraničními novinkami bude román Kate Atkinsonové Bůh v troskách, který volně navazuje na předchozí Život za životem (2014) s hrdinkou Ursulou Toddovou. V Bohu v troskách obrací Atkinsonová pozornost k Ursulinu milovanému mladšímu bratrovi Teddymu – adeptu básnictví, pilotovi bombardéru RAF, manželu a otci – a sleduje ho na jeho cestě mezi nebezpečími a pokroky 20. století. Autorka získala za román cenu Costa Book Awards, stejně jako za předchozí knihu Život za životem.

Richard Askwith: Stopy v oblacích
Ian Manook: Jerúldelger

Napínavé žánry zastupují tři tiuly: špionážní román Amatér amerického spisovatele a novináře Roberta Littella, městská fantasy Měsíc nad Soho od Bena Aaronovitche a detektivní román Jerúldelger francouzského spisovatele Iana Manooka.

Abnousse Shalmaniová: Chomejní, Sade a já

Velký knižní čtvrtek předznamenala návštěva íránsko–francouzské spisovatelky Abnousse Shalmaniové, jejíž autobiografický román Chomejní, Sade a já je také součástí jarní nabídky. Autorka během svého pobytu v Česku představila svůj román v Praze a Pardubicích.

Vyjde i kniha Létala jsem za sluncem / Pilotka Beryl Markhamová od Pauly McLainové a román Stopy v oblacích s podtitulem Příběh o běžecké vášni a utrpení od Richarda Askwithe, novináře a spisovatele, jehož vášní je běh.

Pro děti amládež jsou určeny knihy Válka proti Superkrávám od A. Audhild Solbergové a Čuníkův supertajný deník od Emery Stampové.

Emer Stamp: Čuníkův supertajný deník

Audhild Solbergová: Válka proti superkrávám

„Rád bych pozval příznivce kvalitní literatury jak do knihkupectví, tak i na naše akce do knihoven. Za dobu trvání Velkého knižního čtvrtku se z těchto setkání staly stálice, které si našly své pravidelné návštěvníky,“ říká za pořadatele Ctirad Fuchs.

Doprovodné akce

KDY: 17.3.2016
KDE: Městská knihovna Praha, Mariánské náměstí 1, od 17 h.

Setkání s českými autory velkočtvrtečních titulů v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Michael Žantovský, Petra Dvořáková, Alice Horáčková a Aleš Palán si budou povídat o svých nových knihách s redaktorem ČT Petrem Vizinou. Dále se uskuteční autorská čtení a autogramiáda. Všechny tituly Velkého knižního čtvrtku bude možné zakoupit na místě se slevou 20%. Vstup zdarma.

KDY: 24.3.2016
KDE: Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, od 17 h., Brno

Setkání s českými autory velkočtvrtečních titulů se koná v Mahenově knihovně. Michael Žantovský, Petra Dvořáková, Alice Horáčková a Aleš Palán si budou povídat o svých nových knihách s redaktorem ČT Petrem Vizinou. Dále se uskuteční autorská čtení a autogramiáda. Všechny tituly Velkého knižního čtvrtku bude možné zakoupit na místě se slevou 20%. Vstup zdarma.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...