Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O přestávce s Transformery. Super Bowl ukázal nové trailery na filmové hity

Kultura

  14:30
Filmoví distributoři využívají toho, že finále ligy amerického fotbalu, takzvaný Super Bowl, je jednou z nejsledovanějších televizních událostí sezóny. Při této příležitosti společnosti zveřejňují nové trailery na nejočekávanější filmy roku. Přinášíme vám výběr toho nejlepšího.

Ghost in the Shell (2017). foto: Paramount Pictures

Rychle a zběsile 8
Téhle filmové sérii dech jen tak nedojde. Jak ukazuje trailer, tak akce bude ještě šílenější než kdy dřív - auta proti demoliční kouli a jaderné ponorce. Do toho všeho skvělá Charlize Theron jako hlavní záporák. Tenhle snímek bude mít pohon na všechny čtyři.
Premiéra v českých kinech: 13. dubna

Strážci galaxie 2
První díl úspěšné marvelkovky ukázal, že superhrdinské filmy se dají dělat i jinak. Partička nesourodých postav bojuje se zlem i jeden s druhým. Všechno vyřeší pořádná dávka humoru, ostré hlášky a laserové pistole proklatě nízko u pasu. Trailer na druhý díl se nese v podobném duchu dílu prvního, který z herce Chrise Pratta udělal hollywoodskou hvězdu velkého formátu.
Premiéra v českých kinech: 4. května

Lék na život
Vizionářský režisér Gore Verbinski přichází s psychologickým thrillerem nejhrubšího zrna. Mladý manažer se vydává do sanatoria ve Švýcarsku vyzvednout majitele své firmy. Ukáže se ovšem, že pobyt v zařízení není tak úplně dobrovolný a léčebné metody lze těžko najít v nějaké lékařské knize... Trailer začíná jako běžná reklama, ale mistrně se zvrtne v něco dočista jiného.
Premiéra v českých kinech: 16. února

Transformers: Poslední rytíř
Slibovaný nejtemnější díl celé série. Optimus Prime je na začátku zdánlivě pryč. Lidé proti Transfromerům bojují v zoufalé válce, která hrozí zničením celého jejich světa. Trailer je vizuálně zajímavý, ačkoliv trochu zmatečný. Proč ale navrácený a změněný Optimus Prime bojuje proti svým kamarádům a spolubojovníkům? Na odpověď si musíme počkat do kina. Film je znovu pod taktovkou Michaela Baye, takže všechno bude efektně vybuchovat. Nehořlavé obleky s sebou.
Premiéra v českých kinech: 22. června

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Jack Sparrow, tedy vlastně kapitán Jack Sparrow, je hodně hledaný muž. Kromě různých námořních sborů ho hledají i nemrtví. Hodně nemrtvých, kteří nemají v plánu se zastavit před ničím. Trailer představuje kapitána Salazara (Javier Bardem) a jeho posádku, která chodí po vodě a vlastní několik nemrtvých roztomilých zvířátek. Tohle asi nebudou kurděje...
Premiéra v českých kinech: 25. května

Pobřežní hlídka
Ne, všemi milovaný David Hasselhoff se bohužel nevrací. Nová doba si na pláže žádá nové tváře. Těmi budou wrestler Dwayne Johnson (známý jako The Rock) a Zac Efron. Kalifornské pláže, spoře oděné krásky a střelné zbraně. To všechno mají členové pobřežní hlídky v popisu práce a dost možná bez rizikového příplatku.
Premiéra v českých kinech: 15. června

Filmové premiéry: nový díl kultovního hororu i Natalie Portmanová jako první dáma

Logan
Podle ukázek půjde o dost možná nejtemnější film z marvelovského univerza. X-meni jsou rozprášeni. Logan, dříve známý jako Wolverine, začíná ztrácet své schopnosti. Stará se o geniálního profesora X, na kterém se podepsalo stáří a alzheimerova nemoc. Jenže hlavní padouch, Nathaniel Essex, se nechce smířit s tím, že někteří z mutantů ještě žijí. Jeho poskoci mají více automatických zbraní a granátometů, než by zoufalému Loganovi bylo milé. Logan je teprve druhým marvelovským snímkem, který získal R-rating pro film nepřístupný mládeži.
Premiéra v českých kinech: 2. března

Ghost in the Shell
Major je robotická žena (Scarlett Johansson), smrtící kyborg. Jejím úkolem je vypořádat se s nejhoršími kriminálníky a teroristy. Nečeká ovšem, že její nejsilnější nepřítel nebojuje zrovna fér - je to hacker. Major musí situaci vyřešit dříve, než se hackerovi podaří zničit veškerý pokrok v kybernetice za poslední léta. Film je natočen podle populární japonské mangy.
Premiéra v českých kinech: 30. března

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat