Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O vánoční soundtrack se letos postará Bob Dylan s kolekcí koled

Kultura

  11:49
NYC/LONDÝN - Před rokem hrozil, že už nikdy nic nenatočí. Teď se americký zpěvák a skladatel Bob Dylan chystá vydat album vánočních písní, včetně titulu Here Comes Santa Claus a koledy O Little Town of Bethlehem.

Bob Dylan foto: VictoriaReprofoto

První zprávy o novém Dylanově albu zveřejnily internetové stránky magazínu Isis. Později upřesnil, že vánoční písně nahrálo v květnu studio Jacksona Brownea v kalifornském městě Santa Monica. Zpěvák David Hidalgo ze skupiny Los Lobos, který doprovázel Dylana na akordeon na jeho úspěšném albu Together Through Life, je jedním z hudebníků, kteří se na květnovém nahrávání podíleli, uvedl magazín Isis.

"Jde spíše o vlastní projekt samotného Dylana, než že by s tímto nápadem přišla nahrávací společnost," dodal Isis. Podle magazínu Billboard vydavatelská společnost potvrdila, že album skutečně existuje. Mezi další songy podle něj patří například Must Be Santa a I'll be Home for Christmas.

Dylan byl původně židovského vyznání, později vydal tři křesťansky laděná alba. "Na první pohled se to může zdát zvláštní, ale nemyslím si, že se Dylan příliš stará o to, co tomu řeknou pomlouvačné jazyky," uvedl na serveru bullypulpit.com Scott Marshall, který napsal knihu Bůh a Bob Dylan: Duchovní život. "Nikdy se nezřekl židovství ani svého vztahu k Ježíši," dodal Marshall.

Osmašedesátiletý Bob Dylan nyní koncertuje po Spojených státech, vystoupení jsou součástí jeho takzvaného "nekonečného turné".

Autor:

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...