Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oceněná Poupata se vracejí do kin

Kultura

  12:20
PRAHA - Zatím jen zhruba deset tisíc diváků vidělo v kinech debut scenáristy a režiséra Zdeňka Jiráského Poupata. Vzhledem k tomu, že tento snímek o víkendu získal čtyři České lvy včetně toho za nejlepší film, rozhodla se distribuční společnost Bontonfilm nasadit tento titul znovu do kin.

Vladimír Javorský ve filmu Zdeňka Jiráského Poupata

Poupata získala v sobotu Českého lva za nejlepší film pro producenta Viktora Schwarcze, za nejlepší režii pro Zdeňka Jiráského, za nejlepší kameru pro Vladimíra Smutného a za nejlepší herecký výkon v hlavní mužské roli pro Vladimíra Javorského.

ČTETE TAKÉ:

"V Praze bude uveden od 8. března v multikině CineStar Anděl. Diváci ho budou moci vidět i v Biu Oko a 17. a 18. března v pražském kině Mat. Ve druhé polovině března Poupata nasadí i kino Světozor," oznámila mluvčí tohoto snímku Helena Hejčová.

Vánoce na pokraji katastrofy. Matka Kamila, syn Honza, těhotná dcera Agáta, hráčskou vášní posedlý otec Jarda a jejich nečekaná návštěvnice věští z olova budoucnost.

Nejlepší český film roku 2011 podle verdiktu České filmové a televizní akademie budou moci podle ní zhlédnout i zájemci mimo Prahu. Například v Olomouci, Jablonci nad Nisou, v Uherském Hradišti, Náchodě a Kopřivnici. "Další kina a termíny uvedení jsou v jednání," dodala Hejčová.

Poupata

Sociálně laděný snímek Poupata líčí svět zoufalých vztahů a charakterů, jehož hrdinové touží vymanit se ze svazujícího prostředí i vlastních návyků a žít lepší život. Hlavní role v něm ztvárnili Vladimír Javorský, Malgorzata Pikusová z Těšínského divadla, Marika Šoposká a Josef Láska.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat