Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ohlédnutí za Rock for People: dobré zázemí a Gott hvězdou

Kultura

  14:32
HRADEC KRÁLOVÉ - Letošní 19. ročník festivalu Rock for People, který se od 2. do 5. července konal ve Festivalparku v Hradci Králové, byl ve znamení úspěšného vystoupení Karla Gotta. Pořadatelé se také poučili z loňských problémů s počasím, zajistili kryté scény i dobrou kvalitu festivalového zázemí.

Karel Gott před historicky prvním vystoupením na Rock for People. foto: ČTK

Oproti dřívějším ročníkům Rock for People mohli návštěvníci ocenit, že je v areálu čisto. Může za to i to, že se letos pivo čepovalo do speciálních kelímků s festivalovým designem, což je výsledek spolupráce Rock for People a Staropramenu. Za takový kelímek zaplatili návštěvníci padesátikorunovou zálohu. Takový kelímek má smysl nejenom jako suvenýr z festivalu, ale především zmenšuje na minimum riziko přeplněných košů i nepořádku v areálu. 

ČTĚTE TAKÉ:

"Zpočátku nám nikdo nevěřil, že to bude fungovat, ale návštěvníci to vzali a podařilo se to. Nikde se nevrší hromady kelímků a úklid areálu je pak snazší a levnější," řekl serveru Lidovky.cz Jan Vošta z pivovaru Staropramen.  

Také z pohledu hudebního publicisty Jaroslava Špuláka bylo vrcholem Rock for People vystoupení Karla Gotta, které podle něj zásadně změnilo atmosféru festivalu. "Kromě toho, že diváci vzdali hold Gottovi přímo na otevřené scéně, mám pocit, že po jeho příjezdu ovzduší na festivalu nabralo takový až mírový charakter," uvedl s tím, že o totéž se podle něj pokusil druhý vrchol festivalu, koncert americké skupiny Thirty Seconds to Mars.

"Přestože jejich vystoupení bylo možná trochu patetické, profesionálně odvedený koncert se kapele povedl. Tohle divadlo si nechám líbit!" sdělil. Špulák připomněl, že pro organizátory Rock for People to byl důležitý rok, protože festival se potřeboval vrátit "na výsluní" po loňské ztrátě několika milionů korun, kdy program vážně narušila prudká bouře. "Cesta, jakou si letos získal důvěru diváků, je správná," podotkl Špulák.

Gott hvězdou festivalu

S festivalem byl spokojený i zástupce měsíčníku Rock and Pop Jan Šída. "Není to o hvězdách, spíše jde o atmosféru. Nakonec se nečekaně ukázalo, že hvězdou je Karel Gott, o jehož koncert byl větší zájem než o zahraniční kapely," podotkl s tím, že ho do budoucna zajímá více, kam se festival posune dále po organizační stránce, než kdo konkrétně na něm vystoupí.

Návštěvnice festivalu

Festival podle pořadatelů navštívilo přibližně 30 000 lidí, kterým akce nabídla nejen hudební zážitky, ale i množství vedlejších aktivit a občerstvení.

Podle mluvčího policie Hradec Králové Jana Čížkovského festival nepřinesl vážné narušení pořádku, policisté řešili běžné přestupky v dopravě a drobné krádeže.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat