Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostravským lákadlem bude Iggy Pop, Erik Truffaz i The Cranberries

Kultura

  11:49
PRAHA - Hlavní hvězdami letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 15. do 18. července v Ostravě, bude jedna z nejúspěšnějších irských kapel The Cranberries, Iggy Pop a jeho The Stooges a nejprodávanější hvězdy vydavatelství Real World Petera Gabriela Afro Celt Sound System. Novinářům to sdělila Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu.

Iggy Pop foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

The Cranberries, kteří se po několika letech opět sešli na pódiu, slaví po celém světě velký úspěch se svým novým turné. Iggy Pop a jeho The Stooges, který je označován za divokého kmotra punku, vystoupí v neděli na závěr festivalu.Afro Celt Sound System propojující taneční beaty s Afrikou, Kelty a pákistánskou bhangrou, zahrají v České republice vůbec poprvé.
"Kromě nich máme ale potvrzenu řadu dalších kvalitních kapel mnoha žánrů," uvedla Holušová.Na Colours z jazzové a nu-jazzové scény dorazí například devítičlenní norští Jaga Jazzist, hvězda labelu Ninja Tunes, francouzský trumpetista Erik Truffaz s pařížským projektem, který má společně se zpěvákem Sly Johnsonem a dubstepovým bubeníkem Philippem Garciou. Tento projekt Truffaz představí 5. března v Praze.K velkým zážitkům bude podle pořadatelů patřit koncert sdružení Open Hands s basistou Abrahamem Laborielem, klávesistou Gregem Mathiesonem, dechařem Justo Almariou a bubeníkem Billem Maxwellem. "Tihle prošedivělí muzikanti natáčeli a koncertovali například s Ellou Fitzgeraldovou, Arethou Franklinovou, Chickem Coreou, Herbie Hancockem, Eltonem Johnem, Cassandrou Wilsonovou, Barbarou Streisandovou nebo Stevie Wonderem," doplnila Holušová.

Letošní ročník Colours of Ostrava zahájí 15. července koncertní projekt The Gypsy Queens and Kings, který na jedno pódium přivádí největší hvězdy současné romské hudby.

Z Česka jsou potvrzeni Blue Effect, Circus Ponorka, Duende, Gang Ala Basta, Goodfellas, Charlie Straight, Ida Kelarová, Kryštof, Lenka Filipová, Marek Ztracený, Marta Kubišová, Please the Trees, Post-It, Skyline, Sunflower Caravan, Štěpán Rak, The Cornflakes, Tomáš Klus, United Flavour, Visací zámek, Wohnout či Zrní.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání do 31. března za 1090 korun, poté se jejich cena bude zvyšovat. O vstupenky je podle pořadatelů velký zájem. Zatím prodali 6500 vstupenek.

V loňském roce navštívilo Colours of Ostrava zhruba 20.000 lidí. Příjem ze vstupného činí podle organizátorů zhruba 30 procent rozpočtu. Více informací se nachází na www.colours.cz.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat