Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Paul Potts: Beru každý den, jak přichází

Kultura

  18:19
PRAHA - Za bdělého dohledu svých manažerů přijel do Prahy zazpívat Paul Potts, vítěz soutěže Britain’s Got Talent z roku 2007 – britský prodavač mobilních telefonů a nyní hvězda světových pódií. Během několika pečlivě odpočítaných minut, které mu dovolili strávit s novináři, působil poněkud unaveně a ani jednou se neusmál.

Paul Potts foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

V Praze jste už po několikáté, dokonce jste tu nahrával svou desku...
Toto je má čtvrtá návštěva – natáčel jsem tu s Českým národním symfonickým orchestrem dvě vánoční písně ze svého debutového alba One Chance, a mé druhé album Passione už vznikalo celé tady.

Kdo vybíral repertoár? Máte možnost ovlivnit jeho složení?
To je vždy týmová práce, kompromis mezi umělcem, agenturou a nahrávací firmou. Věřím lidem, kteří prodávají desky, protože se v tom vyznají – na druhou stranu je dobré si prosadit to, co rád zpíváte. Myslím, že jsme z písní, s nimiž jsem se v poslední době seznámil, vybrali nádherné kusy. Deska je skoro celá zpívána italsky – italština je velmi vášnivý jazyk a hudební sám o sobě.

Míváte ještě při vystoupeních trému?
Nebyl jsem nikdy v pravém slova smyslu trémista. Samozřejmě jsem byl vždycky před vystoupením nervózní, což je zcela normální, asi největší nervy jsem měl před královnou. Ale na toto povolání musím mít zkrátka silné nervy, jinak bych nebyl schopen využít té jedinečné šance, jakou jsem dostal.

Celý rozhovor a recenzi vystoupení Paula Pottse čtěte v pondělním vydání deníku 

Autoři:

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...